Zadbaj o skórę wokół oczu

0
1

Foto: Archiwum

To właśnie ta część twarzy narażona jest na najszybsze starzenie się.

Zaniedbana skóra wokół oczu dodaje lat, powoduje, że twarz wygląda szaro i mizernie. Właścicielka wielu zmarszczek będzie posądzona o brak poczucia humoru i depresyjność. Im szybciej zadbasz o skórę wokół oczu, tym na radośniej przywitasz wiosnę. Zatem do dzieła!

KILKA PODSTAWOWYCH FAKTÓW
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka – cieńsza niż w każdym innym miejscu ciała. Nie posiada podściółki tłuszczowej, ma znikomą liczbę gruczołów tłuszczowych oraz jest nieznacznie umięśniona. Wymaga zatem specjalnej pielęgnacji.
Tymczasem narażona na codzienne masakrowanie przez kosmetyki do malowania oczu i szkła kontaktowe, "obrasta" w zmarszczki niezwykle wcześnie.
Systematyczne stosowanie dobrego kremu pod oczy zmniejsza ryzyko powstania zmarszczek. Dobre efekty przynosi również używanie żelu, szczególnie na te miejsca, które mają tendencję do puchnięcia lub przetłuszczania się.
Czasami warto też sobie zafundować serum pod oczy. Składniki serum za jednym zamachem poprawią kondycję skóry wokół oczu, odżywią ją oraz nadadzą jej świeży wygląd.
Wiele kremów, toników, szczególnie tych silnie nawilżających zawiera składniki (na przykład wyciągi różnych olejków), które mogą podrażniać oczy. Jeśli codziennie nawilżasz skórę pod oczami, sprawdź też, czy kosmetyk, którego używasz, nie zawiera barwników i składników pochodnych smoły węglowej (coal-tar), których obecność zasygnalizują nam informacje zawarte w tabelce przedstawiającej skład kosmetyków. Składniki, o których mowa, zaznaczone tam są symbolami: FD&C lub D&C. Specjaliści ostrzegają, że te dwa składniki mogą oko podrażnić lub nawet uszkodzić!

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ
Krem pod oczy powinno się nakładać palcem serdecznym, który z natury (i z nazwy) jest delikatniejszy, a zatem najlepiej się nadaje do rozprowadzania kosmetyku skórze w tym miejscu. Nie ma sensu nakładanie kremu na górne powieki, bo stamtąd szybko znajdzie się w samym oku. Kosmetyk nakładać należy dwa razy dziennie, oczywiście na czystą skórę.
Szukając w drogerii odpowiedniego kremu, proszę zwrócić uwagę na te, które zawierają składniki następujących darów natury: marchewki (witaminy A i C oraz antyutleniacze), winogron (witamina A i C, antyutleniacze), ogórka (schładza skórę), stokrotki i nagietka (witamina K i peptydy), alg (przywrócą skórze sprężystość), wiesiołka (zmniejszy opuchliznę).
Dla pań szczególnie ceniących kosmetyki składające się z naturalnych składników godne polecenia wydają się:
– Juice Beauty Smoothing Eye Concentrate
– Yes to Cucumbers Soothing Eye Gel
– Osea Eye Gel Serum
– Keys Eye Butter
ELŻBIETA KIESZCZYŃSKA
Źródło: magazyn "Organic Beauty"

Autor: