Zasiane „ziarno miłości”

0
8

Akcja przebiegała w różnych wymiarach, ale niedawno nadarzyła się wyjątkowa okazja, aby ponownie przypomnieć o tym w szerokim gronie. Otóż ks. Paweł świętował swoje 70. urodziny i proboszcz parafii Waldemar Łatkowski zaproponował, aby świętowanie jubilata przebiegało w duchu Pisma Świętego. 15 stycznia zarówno katecheci, jak i uczniowie stanęli na wysokości zadania.

W podziękowaniu za trud i poświęcenie jubilata, za zasiane „ziarno miłości” mogliśmy wyrazić wdzięczność prezentując scenki biblijne. Przedstawienie rozpoczęły najwdzięczniej, jak potrafiły, maluszki prezentując przypowieść o sieci. Było dużo radości i uśmiechu, bo przecież pływały rybki, były sztormy, a wreszcie pełne sieci, a cała sala zaśpiewała „Gdy na morzu wielka burza…”. Już wtedy okazało się, że widzowie są zainteresowani tym, co dzieje się na scenie.

Potem pojawiła się klasa pierwsza wraz z siostrami, opowiadając i pokazując przypowieść o talentach. Warto wspomnieć, że każda scenka była w innej formie. Druga klasa wykorzystała filmik, pokazując scenkę o miłosiernym samarytaninie, prezentując kolorowe obrazki napotkanych, a tym samym uświadomiła nam kolejny raz, że najważniejsze jest w życiu serce. Każda scenka przeplatana była piosenką, którą rozpoczynał o. Łukasz Drożak, grając na gitarze.

Przypowieść o robotnikach w winnicy pokazana była bardzo obrazowo. Zobaczyliśmy różne postacie, ich niezapomniane dzieła i charyzmat. Kiedy na scenie pojawiły się panny roztropne i nieroztropne, wszyscy obecni czekali na finał spotkania z oblubieńcem. Siostra czytała fragment z Pisma Świętego, a uczniowie naśladowali z wyjątkowym przejęciem to wydarzenie. Oczywiście nie można było pominąć cudownego rozmnożenia chleba. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i rodzice oraz goście, zostali nakarmieni smacznymi bułeczkami. Tak jak ponad 2000 lat temu, dla wszystkich wystarczyło i jeszcze zostało.

Najstarsi uczniowie przedstawili scenkę o synu marnotrawnym; świetnie odzwierciedlała relacje między rodzeństwem a rodzicami. Na zakończenie wystąpiła klasa ks. Pawła, prezentując przypowieść o siewcy. Na koniec uczniowie podziękowali swojemu katechecie za ziarno, które zasiał pośród nich. Ziarno, które owocuje, wydaje plony, a dzięki trosce rodziców wyda jeszcze obfitsze.

Nie zabrakło urodzinowego tortu, życzeń i uśmiechów na twarzyczkach wszystkich aktorów. Niewątpliwie ta forma świętowania sprawiła wiele radości jubilatowi, a dzieciom pokazała raz jeszcze, jakie wartości kryje najpiękniejsza księga świata.

Autor: KPA