Zmarł Antoni Domino

98

Zasłużony działacz polonijny, wieloletni, zasłużony wicekomendant naczelny Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, wicekomendant Okręgu 2. i komendant Placówki Nr 99 w Harrison, NJ, wiceprezes Komitetu Pamięci Zbrodni Katyńskiej. Antoni Domino zmarł 3 lutego br. Miał 61 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 8 lutego w godzinach od 6 do 8 wieczorem w Van Tassel Funeral Home (337 Belleville Avenue w Bloomfield, NJ). Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę, 9 lutego o godz. 10 rano w kościele św. Kazimierza w Newarku (91 Pulaski Street).

Antoni Domino zostanie pochowany 9 lutego (1 ppoł.) na cmentarzu przy sanktuarium Our Lady of Częstochowa w Doylestown, PA. 

“To duża strata dla Polonii – mówi dr. Teofil Lachowicz ze SWAP. – Świetny organizator, udzielał się w wielu organizacjach i stowarzyszeniach. Będzie nam go bardzo brakowało”.

“Był bardzo oddanym i pracowitym człowiekiem, kochającym Polskę i wspierającym Polonię i wszelakie inicjatywy broniące czci Narodu Polskiego, a przy tym niesamowicie skromnym. Cześć jego pamięci!” – napisał na Twitterze konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski.

Wspomnienie o Antonim Domino w najbliższym wydaniu “Nowego Dziennika”.

Autor: