Życzenia marszałka Senatu dla Polaków i Polonii

6

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreśla, że Boże Narodzenie to czas, w którym Polacy w gronie rodzinnym myślą o miłości i swoich relacjach. Wielu rodaków mieszkających za granicą na ten okres przyjeżdża do Polski, ale większość będzie pielęgnowała polską tradycję w innych krajach.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia marszałek Senatu Stanisław Karczewski składa życzenia Polonii i wszystkim Polakom z całego świata.„Spokojnych, miłych, rodzinnych, pełnych zadumy świąt, ale też i wypoczynku, dobrych wrażeń, też uśmiechu, zabawy, radości, spotkania z rodzinami” – mówi Stanisław Karczewski.

W Nowym Roku marszałek życzy rodakom mieszkającym za granicą jak największego zainteresowania Polską. „Bardzo liczymy i chcemy, i życzymy, sobie i im, aby podtrzymywali polskość. To dla nas jest niezwykle ważne, bo budujemy swoją wspólnotę narodową. Wspólnota narodowa to Polacy mieszkający tu w Polsce i ci, którzy mieszkają za granicą, a wielu czuje więź z Polską, chcą Polonusi przyjeżdżać do Polski, zapraszamy. Życzymy im dużo zdrowia, częstych przyjazdów do Polski, częstych kontaktów i wszystkiego najlepszego w Nowym, 2019, Roku” – podkreśla marszałek.
Poza granicami kraju mieszka około 20 milionów Polaków oraz osób polskiego pochodzenia.

Autor: AS, (IAR)