New York
70°
Mostly Cloudy
6:47 am6:46 pm EDT
5mph
46%
29.74
TueWedThu
73°F
72°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Premier: Donald Tusk z pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy parlamentarzysty

19.08.2022

Donald Tusk z pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków, do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie; myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze, pokazał co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki nawiązując do porannego wywiadu lidera PO.

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej w Smolajnach (Warmińsko-mazurskie) nawiązał do słów lidera PO Donalda Tuska i artykułu jaki przeczytał na jednym z portali internetowych.

“Pan Donald Tusk z taką pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków. Do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie” – mówił szef rządu. “Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pokazał co myśli o Polakach, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków” – dodał.

Tusk w piątek rano udzielił wywiadu w TVN24. Jak podał później Onet.pl tuż przed emisją rozmowy doszło do “zabawnej sytuacji”. “Użytkownicy mobilnej aplikacji TVN24 GO mogli usłyszeć zakulisową rozmowę prowadzącej i byłego premiera tuż przed programem na żywo. Nie byli świadomi, że ich pozaantenowa rozmowa ujrzy światło dzienne” – podał portal.

Jak czytamy na portalu, szef PO w pewnym momencie stwierdził: “+Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować+”. “+To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział… na tej Wiejskiej (adres, przy którym znajduje się siedziba Sejmu – red.)+ – mówił dalej Tusk, a po kilku chwilach ciszy, jak gdyby nigdy nic, rozpoczyna się program na żywo” – czytamy na portalu. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Joanna Kiewisz-Wojciechowska

rbk/ jwo/ godl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY