41.1 F
New York
26.03.2019
1 USD= 3.81 PLN
- Advertisement -

Nauczycielski Dawid kontra Goliat

Coś mi się widzi, że zdesperowani nauczyciele, z którymi przez lata żaden rząd się zbytnio nie liczył, podnoszą głowy i ich zaplanowany strajk generalny na czas najważniejszych egzaminów może jeśli nie obalić rząd, to na pewno diametralnie zmienić wyniki wiosennych i jesiennych wyborów!

5 mln za uderzenie stalową rurą w głowę

Ubiegłoroczne statystyki wskazują, że najczęstszą przyczyną bardzo poważnych wypadków budowlanych są różnego rodzaju przedmioty spadające z dużej wysokości na pracowników, na nieodpowiednio zabezpieczonych placach budowy.

Dojrzała młodość sześćdziesięciolatek

Jeszcze nie tak dawno w powszechnej opinii czterdziestolatka była już kobietą dojrzałą. Wkrótce jednak zaczęto się zastanawiać, "czy życie po czterdziestce zacina się, czy też jednak zaczyna". Niedługo potem pojawiły się koncepcje, że obecna pani pięćdziesięcioletnia może równać się z dawną czterdziestoletnią, a sześćdziesięcioletnia z dawną pięćdziesięciolatką. Teraz granice określania wieku zostały przesunięte jeszcze bardziej. Dziś mówi się, że pięćdziesiątka to nowa trzydziestka, a sześćdziesiątka wcale nie oznacza początku starości. A jak naprawdę czują się polonijne kobiety 60 plus?

Połączeni chęcią rewanżu

Nie po raz pierwszy polscy politycy udowadniają, że polityka to brudna gra. Z chęci rewanżu czy też partykularnych interesów posuną się daleko poza granicę fair play. Tym razem dla stanowisk w Brukseli postkomuniści połączyli się z opozycjonistami, a liberałowie z konserwatystami. Ten egzotyczny mariaż ma być przepisem na sukces. Pytanie tylko, dla kogo?

Polacy uratują świat od plastiku

Walka z plastikowymi odpadami trwa na świecie na dobre. Restauracje rezygnują z plastikowych rurek do napojów, a w wielu państwach za reklamówki i inne opakowania uiszcza się opłatę recyklingową. To jednak kropla w morzu potrzeb, by zmniejszyć ilość długo rozkładających się śmieci. Na rewolucyjny pomysł wpadli naukowcy i studenci z Politechniki Gdańskiej, którzy stworzyli innowacyjną kompozycję, pozyskiwaną m.in. z kukurydzy i mąki ziemniaczanej.To naturalne połączenie już dziś może zastąpić plastik w sztućcach jednorazowego użytku.

Dzień Kobiet po polsku

Studentka z Łodzi, wracająca o szóstej rano do domu po tym, jak oglądała u koleżanki transmisję z uroczystości rozdawania Oscarów, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę, a sposób ataku wskazywał na to, że miało dojść do gwałtu.

500 plus za myślenie o dziecku

Wczoraj, po powrocie ze szkoły, mój syn zapytał mnie, dlaczego nawet w Biblii promowana jest niesprawiedliwość? Już chciałam zbyć go klasycznym powiedzeniem naszego sąsiada, że sprawiedliwość to jest dopiero w wyznaczeniu kwatery na cmentarzu, i wrócić do gotowania obiadu, gdy Maks podszedł do mnie i zapytał: gdybym umarł i urodziłabyś drugiego syna, to nie myślałabyś o mnie? A gdyby umarła Kinga i potem urodziłabyś jeszcze dwie dziewczynki, to cieszyłabyś się, że masz dwa razy więcej córek niż wcześniej?

Pęknięta kość w stopie – 7 mln dolarów

Poszkodowany często doznaje poważnych obrażeń ciała w pozornie niegroźnych okolicznościach. Czasami poważne powikłania mogą powstać nawet w wyniku upadku ze stosunkowo niedużej wysokości. Prawnicy pozwanych zawsze starają się to wykorzystać i umniejszyć zakres obrażeń poszkodowanego.

Jak ugryźć szkołę

Pamiętam czasy, gdy wydawało mi się, że polski system edukacji jest lepszy od amerykańskiego, bo polska szkoła realizuje bardziej ambitny program nauczania, stając przy tym nie najgorzej na wysokości swoich zadań wychowawczych. Bazowałam, oczywiście, na własnych doświadczeniach i powierzchownej tylko wiedzy o tym, jak polska szkoła wygląda obecnie, wiedzy uzyskiwanej z drugiej ręki od rodziny i znajomych mieszkających w kraju.

Plaga fałszywych czeków

Co roku tysiące Amerykanów nabiera się na fałszywe czeki. Tracą w ten sposób miliony dolarów. Better Business Bureau alarmuje, że liczba takich oszustw zwiększyła się dwukrotnie od 2016 r. O mały włos ofiarą naciągaczy nie padła czytelniczka „Nowego Dziennika”.
PolubPolub
ObserwujObserwuj
SubskrybujSubskrybuj
- Advertisement -

OSTATNIO DODANE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE