Afterparty z Pułaskim

0
3

„2 dolary z każdego biletu (wstęp 10 dol., w cenie piwo Okocim) na imprezę po paradzie przeznaczymy na cel charytatywny. Przeprowadzamy konkurs, w którym rozstrzygniemy, na rzecz której grupy potrzebujących przekazać fundusze. Jedno, co jest pewne w tej chwili – że będzie to organizacja polska” – wyjaśnia Leszczewicz.

Na imprezie w Johnny Utah zagra trzech polskich DJ-ow: DJ Marcus, DJ Monique i DJ Raphael. Zabawa rozpocznie się już o godzinie 4 po południu. Chętni będą mogli bawić się aż do 2 w nocy. Bar znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, na przeciwko katedry św. Patryka, a więc bardzo blisko od miejsca parady. Lokal będzie otwarty dla wszystkich, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść. „Zaprosiliśmy przedstawicieli polonijnych mediów, konsulatu, licznych fundacji, klubów żeglarza, fotografika, redakcję portalu mojenyc.com, CEBA. Chcemy, żeby tego wieczoru Johhny Utah stał się miejscem przepływu informacji” – mówi prezes PSO.

„Niedługo będziemy obchodzi 21. urodziny. Chcemy pokazać, że organizacja żyje. Członkowie PSO pomagają sobie nawet lata po skończeniu studiów – w znalezieniu pracy, sali weselnej albo w wyborze odpowiedniego przedszkola dla dzieci. To grupa ludzi, którzy tryskają energią. Współpracować chcą z nami organizacje z Waszyngtonu i Connecticut. Niech ten networking trwa wiecznie!” – podkreśla z entuzjazmem nowa prezes.

Jej słowa brzmią obiecująco i dają nadzieję na to, że słaba pozycja społeczno-polityczna licznej przecież Polonii nowojorskiej będzie ulegać poprawie. Studenci apelują do Białego Domu o zniesienie wiz (by apel ten trafił na biurko amerykańskiego prezydenta, do 27 października musi się pod nim podpisać 25 tysięcy osób. Swoje poparcie można złożyć pod adresem https: //petitions. whitehouse. gov/petition/take-action-include-poland-visa-waiver-program/5PVFRQpj), ulepszają program stypendialny. Po raz 15. zorganizują targi edukacyjne Studia dla Ciebie (21 października). „W tym roku zmieniliśmy formułę, bo zmieniło się zapotrzebowanie. Studenci czasem chcą wrócić do Polski, dlatego nie zamykamy się tylko uczelnie amerykańskie; zapraszamy studentów, ludzi z Polski, profesorów, doktorantów. Pomagamy wybrać odpowiednią ścieżkę zawodową” – mówi Leszczewicz. PSO to moja druga rodzina – w Stanach Zjednoczonych – podsumowuje.

„Zapraszamy wszystkich na afterparty i oczywiście do wspólnego udziału w Paradzie Pułaskiego. Na paradę umawiamy się na rogu 36 Ulicy i 5 Alei o godzinie 11:30. Startujemy w samo południe. Ubierzemy się w biało-czerwone stroje i chociaż nie mamy funduszy, żeby przygotować platformę, podczas przemarszu pokażemy małą niespodziankę”.
Afterparty w Johnny Utah jest przygotowane we współpracy z promotorem imprez, menedżerem baru Tonic, Randolphem Hernandezem.
Równolegle, w Polskim Domu Narodowym Warsaw na Brooklynie odbędzie się impreza Naszej Ściany. Na FB pojawiają się także inne inicjatywy jednoczące młodzież z okazji Parady Pułaskiego, w tym powstała w inicjatywy Gram-x Promotions Platforma Nowej Generacji VI.
 

Pulaski Parade Afterparty
Niedziela, 7 października
25 W 51 St., New York, NY 10019
Inf. (212) 265-8824, http://www.facebook.com/events/199644573502470/

Autor: AT