www.dziennik.com

39

Prasa i internet to dziś dwie strony tego samego medalu. Także papierowemu wydaniu "Nowego Dziennika" od lat towarzyszy wersja internetowa. Był to wybór z codziennej edycji."Był", albowiem pora na rozejście się tych dróg.

Prasa i internet to dziś dwie strony tego samego medalu. Także papierowemu wydaniu "Nowego Dziennika" od lat towarzyszy wersja internetowa. Był to wybór z codziennej edycji. "Był", albowiem pora na rozejście się tych dróg.

Niecałkowite, naturalnie, bowiem redakcja "Nowego Dziennika" jest jedna i jakby z jednego pnia wyrastają dwie odnogi – wersja papierowa i wersja elektroniczna. Ta pierwsza z natury jest i będzie bardziej "konserwatywna"; druga – dynamiczna, interaktywna, zmieniana i aktualizowana. Pierwsza zapewniać będzie odbiorcom solidną porcję bieżących informacji, pogłębionych i wszechstronnie opracowanych. W połączeniu z artykułami problemowymi – społeczno-politycznymi i analitycznymi, a także rozrywkowymi – dostarcza lektury, którą zgłębiać możemy wieczorem w domu, w drodze – w metrze albo przy innych tradycyjnych okazjach do czytania.
Drugie, internetowe wydanie dostarczać będzie bieżących wiadomości, bardziej skrótowych, łatwych do ogarnięcia jednym rzutem oka. A dodatkowo zaprezentuje bogatszy serwis ilustracyjny, nawet krótkie filmiki, oraz porcję dłuższych tekstów przeznaczonych dla odbiorców przyzwyczajonych do nowoczesnych mediów. Także dla tych, którzy wejście na stronę www.dziennik.com będą traktowali jako sposobność do dalszego surfowania.
Wydanie elektroniczne będzie bardziej nakierowane na serwis lokalny: zdjęcia, krótkie teksty z polskich dzielnic w Nowym Jorku i New Jersey, z Long Island i innych stron. W związku z tym zmieni się format naszej tradycyjnej gazety, poczynając od zauważalnej zmiany w kolorystyce.
Łącznie "Nowy Dziennik" i dziennik.com zapewnią Czytelnikom wszystko, czego Polak w USA, w Nowym Jorku, potrzebuje: praktycznych informacji, bieżących wiadomości, rozrywki i refleksji, szerokiego pola amerykańskich i międzynarodowych kontaktów, uczestnictwa w dyskusji nad mniej i bardziej ważnymi problemami naszej grupy etnicznej.

CK

Autor: CK