7-milionowa stłuczka

9

Tym razem przedstawię historię robotnika, który uzyskał należyte odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wypadku samochodowym. Pracownik podróżował jako pasażer ciężarówką, należącą do jego pracodawcy. Do zdarzenia doszło, gdy pojazd zatrzymał się przed skrzyżowaniem na światłach, a nadjeżdżający samochód dostawczy nieoczekiwanie wjechał w tył ciężarówki.

Na miejsce natychmiast przyjechała policja. Poszkodowany został przewieziony karetką do szpitala, z którego został wypisany po wykonaniu zaledwie kilku badań. Po kilku dniach wciąż odczuwał jednak silny ból w klatce piersiowej, w związku z czym udał się do ortopedy, który zalecił wizytę u specjalisty od kręgosłupa. Szczegółowe badania diagnostyczne wykazały pęknięcie w kręgosłupie piersiowym.

Ubezpieczenie Workers’ Compensation pokryło koszty leczenia. Poszkodowany przez sześć miesięcy musiał nosić specjalny pas w celu stabilizacji kręgosłupa. Nie mógł wrócić do pracy. Badanie MRI wykazało uszkodzenia w ramieniu. Kilkumiesięczna fizykoterapia przyniosła chwilową ulgę. Poszkodowany zdecydował się wrócić do pracy. Po kilku miesiącach ból powrócił ze zwiększoną siłą – poszkodowany musiał ponownie zrezygnować z zatrudnienia. Konieczne było wykonanie operacji barku i kręgosłupa szyjnego.
Poszkodowany nie był w stanie wrócić do swojej wcześniejszej pracy, w związku z czym pozwał właściciela i kierowcę tira o odszkodowanie za ból i cierpienie oraz wszelkie straty ekonomiczne.

Po zakończeniu fazy rozpoznawczej i przesłuchaniach obydwu stron poszkodowany złożył wniosek o orzeczenie odpowiedzialności pozwanych, wskazując, że prawnicy pozwanych nie wykazali istnienia żadnych istotnych spornych okoliczności, które wymagałby decyzji ławników. Sędzia przychylił się do wniosku poszkodowanego. Pozostała jeszcze kwestia ustalenia wysokości odszkodowania.

Pozwani poprosili o mediację. Po długich negocjacjach ubezpieczalnia pozwanych nie chciała jednak zaoferować należytej kwoty, w związku z czym rozpoczął się proces, po którym ławnicy mieli zadecydować o wysokości odszkodowania.

Podczas zeznań na sali sądowej poszkodowany zeznał, że miał trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych. Skarżył się, że nigdy nie będzie już w pełni samodzielny. Wskazał, że nie był w stanie nosić cięższych zakupów, wykonywać drobnych napraw, czy nawet odkurzać lub wyrzucać śmieci. Oświadczył, że codziennie musiał przyjmować leki przeciwbólowe i pomimo chęci nie jest w stanie powrócić do pracy. Twierdził, że przez całe życie pracował fizycznie i nic innego nie potrafił.

Pozwani wskazali, że poszkodowany mógł przekwalifikować się i kontynuować pracę w zawodzie niewymagającym pracy fizycznej. Ekspert zatrudniony przez ubezpieczalnie twierdził, że operacje kręgosłupa i barku nie były konieczne. Lekarze poszkodowanego byli zupełnie innego zdania. Zeznając, że obrażenia poszkodowanego były związane z wypadkiem samochodowym i wymagały zabiegów chirurgicznych.

Po wysłuchaniu końcowych przemów obydwu stron ława przysięgłych wydała werdykt, przyznając poszkodowanemu prawie siedem milionów dolarów odszkodowania, które zapewnią poszkodowanemu bezpieczeństwo finansowe i częściową rekompensatę za ból i cierpienie, z którym będzie musiał zmagać się do końca życia.

*
Jeśli Państwo sami stali się ofiarą wypadku lub znają kogoś, kto ma problem ze swoim wypadkiem, to zapraszamy do bezpłatnej konsultacji prawnej pod numerem telefonu (212) 514-5100, emailowo pod adresem [email protected], lub w czasie osobistego spotkania w naszej kancelarii na dolnym Manhattanie. Możecie Państwo również zadać nam pytania bezpośrednio na stronie internetowej (www.plattalaw.com) używając e-maila lub czatu, który jest dostępny dla Państwa 24 godziny na dobę. Zawsze udzielimy Państwu bezpłatnej porady w każdej sprawie, w której będziemy mogli Państwa reprezentować.
Na naszej stronie internetowej mogą Państwo (po lewej jej stronie) sami sprawdzić status swojej sprawy sądowej (prowadzonej nawet przez inną kancelarię), po wpisaniu numeru akt sądowych (index number) swojej sprawy w istniejące tam pole. Ta część strony jest skonfigurowana bezpośrednio z oficjalnym systemem sądowym stanu Nowy Jork, dzięki czemu wiadomości, jakie uzyskają tam Państwo na temat swoich spraw, są oficjalnymi danymi sądowymi. Gdyby z jakiegokolwiek technicznego powodu nie udało się Państwu odnaleźć swojej sprawy w tym systemie, to z przyjemnością pomożemy ją odnaleźć telefonicznie.
SŁAWOMIR PLATTA
tel. (212) 514-5100

Autor: Sławomir Platta