Czy powinienem wynająć prawnika zajmującego się sprawami z zakresu wypadków samochodowych

97
Foto: Pexels.com/InstaWalli

To pytanie zadajemy sobie wszyscy. Nawet gdy uczestniczymy w drobnym wypadku samochodowym, istotną kwestią jest zatrudnienie doświadczonego prawnika.

Możesz ulec poważnym obrażeniom, niezależnie od tego, jak tragiczny może okazać się wypadek. Nierzadko zdarza się, że zaczynasz odczuwać ból w momencie, gdy poziom adrenaliny spada, a Ty próbujesz powrócić do codziennego życia.

Bardzo często mały guz, siniak czy naciągnięty mięsień może przerodzić się w coś znacznie poważniejszego. W takich sytuacjach bardzo istotną kwestią jest posiadanie doświadczonego prawnika, w celu ochrony swoich praw.

Jeżeli wciąż zadajesz sobie pytanie: Czy powinienem wynająć prawnika zajmującego się sprawami z zakresu wypadków samochodowych?, to odpowiedź brzmi – tak. Ważne jest, aby pamiętać, że zarówno jako klient oraz jako ofiara wypadku samochodowego to Ty jesteś osobą decyzyjną. Sprawdza się to szczególnie w kwestii wyboru prawnika. W The Platta Law Firm nie pobieramy opłat, chyba że otrzymałeś ugodę lub wyrok w swojej sprawie. Co to znaczy? Oznacza to, że zawsze warto wynająć prawnika. Niezależnie od tego, jak poważny w skutkach okaże się wypadek, rozmawiając ze swoim prawnikiem będziesz mieć eksperta po swojej stronie.

Nie musisz również martwić się o wydanie ogromnej kwoty pieniężnej na swojego prawnika. Sposób, w jaki ustalamy nasze opłaty, oznacza, że jeżeli Twoja sprawa dotyczy drobnego wypadku i jeżeli okaże się, że Twoje obrażenia są na tyle niewielkie, że nie kwalifikujesz się do uzyskania odszkodowania, wówczas nie jesteś nic winien za nasze zaangażowanie w Twoją sprawę, zatem nigdy nie będziesz musiał się martwić o zwrot kosztów za prawnika.

Czy powinienem wynająć prawnika zajmującego się sprawami z zakresu wypadków samochodowych, aby poradzić sobie z firmą ubezpieczeniową? Jeżeli w wyniku obrażeń doznanych w wyniku wypadku kwalifikujesz się do uzyskania odszkodowania, ważne jest, aby wiedzieć, że rzeczoznawca ubezpieczeniowy będzie konsekwentnie się z Tobą kontaktował. Zadane zostaną Ci kluczowe pytania oraz będziesz przekonywany do jak najtańszego uregulowania Twoich roszczeń. Jest to kolejny powód, dla którego odpowiedź na pytanie: czy powinienem wynająć prawnika zajmującego się sprawami z zakresu wypadków samochodowych? brzmi – tak.

Warto pamiętać, że rzeczoznawca ubezpieczeniowy nie jest związany żadnym kodeksem ani prawem w celu uczciwej oceny roszczenia z tytułu Twojej szkody. Jego jedynym celem jest uregulowanie roszczenia po najniższych kosztach. Rzeczoznawcy ubezpieczeniowi mogą być bardzo przekonujący oraz mogą również wspominać o swoich „latach doświadczenia”, w celu przejęcia, a następnie rozstrzygnięcia Twojej sprawy. Ważnym jest, aby zatrudnić prawnika dobrze znającego nowojorskie prawo ubezpieczeniowe 5102, będące głównym prawem mającym zastosowanie w przypadku ofiar wypadków samochodowych.
Dobry prawnik będzie w stanie pomóc Ci rozpocząć proces roszczenia we właściwy sposób.

W przypadku wypadków samochodowych, oznacza to powiadomienie wielu instytucji ubezpieczeniowych i państwowych, w celu zapewnienia ochrony Twoich praw. Ważne jest również, aby Twoje roszczenie za szkodę bez ustalenia winy, które jest częścią ubezpieczenia pokrywającego Twoje rachunki, zostało prawidłowo ustanowione. Brak ustalenia tego roszczenia w ciągu 30 dni może skutkować odmową świadczenia, konsekwencją czego mogą być wysokie rachunki za leczenie po wypadku. Chociaż mógłbyś zająć się powyższymi kwestiami bez pomocy prawnika, to każda Twoja pomyłka może skutkować niesatysfakcjonującym zakończeniem Twojej sprawy raz na zawsze. Jest to zarazem kolejny powód, dla którego powinieneś przestać zadawać sobie pytanie: Czy powinienem wynająć prawnika zajmującego się sprawami z zakresu wypadków samochodowych?, a w konsekwencji jak najszybciej zatrudnić takiego eksperta.

Jak zapłacę za swoje leczenie? Fakt, że jesteś bez winy, zdecydowanie przyspieszy również Twoje leczenie. Zostaniesz poddany opiece medycznej zaraz po wypadku, ponieważ nie musisz oczekiwać na ustalenie odpowiedzialności. Jest to istotne na dwóch różnych płaszczyznach. Przede wszystkim ważnym jest, aby lekarz ocenił Twój stan, aby upewnić się, że nie potrzebujesz dalszej pomocy w nagłych wypadkach. W przypadku, gdy nie potrzebujesz pomocy w nagłych wypadkach, lekarz może skierować Cię na właściwe miejsce, aby poddać Cię leczeniu obrażeń powstałych w wyniku wypadku. Po drugie, firmy ubezpieczeniowe prawie zawsze starają się udowodnić, że początkowa „przerwa w leczeniu”, oznaczająca okres między wypadkiem a dodatkową opieką medyczną, musi oznaczać, że ofiara widocznie nie doznała poważnych obrażeń. Ubezpieczyciele mają na celu wykorzystanie owej „luki”, aby spróbować obniżyć wartość roszczenia.

Konsultując się z doświadczonym prawnikiem zajmującym się sprawami z zakresu wypadków samochodowych, możesz upewnić się, że ubezpieczenie pokryje początkowe wizyty, że twoje prawa są chronione oraz że nie jesteś wykorzystywany przez sektor ubezpieczeniowy. Jeżeli po raz kolejny zadajesz sobie pytanie: czy powinienem wynająć prawnika zajmującego się sprawami z zakresu wypadków samochodowych?, to odpowiedź brzmi – tak.