Dekarz wygrywa 4,2mln

0
1

W wyniku uderzenia poszkodowany doznał złamania łokcia oraz żeber. Kierownik budowy wezwał karetkę. Po operacji łokcia, która wymagała wstawienia metalowych elementów, poszkodowany został wypisany ze szpitala. Następne kilka tygodni spędził w domu, przyjmując silne środki przeciwbólowe.

Poszkodowany pozwał właściciela budynku i generalnego wykonawcę o odszkodowania za doznany ból i cierpienie, utracone zarobki oraz zwrot kosztów medycznych, twierdząc, że pozwani naruszyli przepisy Prawa Pracy oraz Kodeksu Przemysłowego. Poszkodowany utrzymywał, że nie otrzymał odpowiednich środków bezpieczeństwa. Pozwani twierdzili, że do upadku nie doszłoby, gdyby poszkodowany skorzystał z dodatkowej liny, która była dostępna w pomieszczeniu z narzędziami.

Mężczyzna wiedział, że jego sprawa kwalifikuje się do kategorii wypadków najbardziej chroniących prawa poszkodowanego, w tym prac na wysokości, kiedy generalny wykonawca i właściciel budynku ponoszą absolutną odpowiedzialność. Poszkodowany złożył wniosek o natychmiastowe rozstrzygnięcie odpowiedzialności pozwanych. Sędzia przychylił się do argumentacji poszkodowanego orzekając, że pozwani zgodnie ponoszą całkowitą odpowiedzialność za zaistniałe zdarzenie.

Pomimo że technicznie sprawa była wygrana, poszkodowany musiał w dalszym ciągu udowodnić zakres doznanych obrażeń i postępować zgodnie z procedurami, co w sprawach o wysoką rekompensatę nie trwa krótko. Aż do zakończenia sprawy o odszkodowanie cywilne poszkodowany pobierał świadczenia Workers’ Compensation.

Reprezentując klientów w obydwu postępowaniach, doskonale rozumiem ich nadzieje, które w większości przypadków dotyczą utrzymania możliwie wysokich benefitów. Sprawa cywilna to nie bitwa, lecz batalia o należyte odszkodowanie i bezpieczną przyszłość. Podczas tej długiej drogi poszkodowany zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie jest w stanie powrócić do pracy. Bardzo często świadczenia pracownicze stanowią jedyne źródło utrzymania poszkodowanego, a zdarza się, że nawet jego całej rodziny. Zasadniczo uzyskanie wysokich świadczeń jest możliwe tylko wtedy, gdy doświadczony prawnik zna taktyki ubezpieczalni i dba o interes indywidualnego klienta, poświęcając mu przy tym odpowiedni czas na przygotowanie jego sprawy.

Podczas procesu poszkodowany zeznał, że nie może już normalnie funkcjonować w społeczeństwie, podjąć pracy zarobkowej ani przesyłać środków na utrzymanie swojej rodziny mieszkającej za oceanem. Przyznał, że potęguję to jego frustrację i sprawiło, że stracił ochotę do życia.

W tej sprawie poszkodowany dekarz cierpliwie oczekiwał momentu ostatecznego zakończenia sprawy. Było warto, bowiem ława przysięgłych wydała bardzo korzystny werdykt, przyznając poszkodowanemu odszkodowanie w łącznej wysokości blisko 4,2 miliona dolarów, w tym prawie 2,8 miliona dolarów za doznany ból i cierpienie, 200 tysięcy za utracone zarobki do momentu procesu, blisko 400 tysięcy dolarów za utracone zarobki w przyszłości oraz prawie 800 tysięcy za koszty leczenia.

*
Jeśli Państwo sami stali się ofiarą wypadku lub znają kogoś, kto ma problem ze swoim wypadkiem, to zapraszamy do bezpłatnej konsultacji prawnej pod numerem telefonu (212) 514-5100, emailowo pod adresem [email protected], lub w czasie osobistego spotkania w naszej kancelarii na dolnym Manhattanie. Możecie Państwo również zadać nam pytania bezpośrednio na stronie internetowej (www.plattalaw.com) używając e-maila lub czatu, który jest dostępny dla Państwa 24 godziny na dobę. Zawsze udzielimy Państwu bezpłatnej porady w każdej sprawie, w której będziemy mogli Państwa reprezentować.
Na naszej stronie internetowej mogą Państwo (po lewej jej stronie) sami sprawdzić status swojej sprawy sądowej (prowadzonej nawet przez inną kancelarię), po wpisaniu numeru akt sądowych (index number) swojej sprawy w istniejące tam pole. Ta część strony jest skonfigurowana bezpośrednio z oficjalnym systemem sądowym stanu Nowy Jork, dzięki czemu wiadomości, jakie uzyskają tam Państwo na temat swoich spraw, są oficjalnymi danymi sądowymi. Gdyby z jakiegokolwiek technicznego powodu nie udało się Państwu odnaleźć swojej sprawy w tym systemie, to z przyjemnością pomożemy ją odnaleźć telefonicznie.
SŁAWOMIR PLATTA
tel. (212) 514-5100

Autor: Sławomir Platta