Prawnicy z firmy Napoli Shkolnik PLLC

51

Do Sądu Najwyższego na Brooklynie przybyli 8 lutego prawnicy 58-letniego Johna Ramseya, który spędził 33 lata w więzieniu za morderstwo, którego nie popełnił. Prawnicy z firmy Napoli Shkolnik PLLC złożyli wniosek o zmianę wyroku z roku 1981.

Napoli Shkolnik PLLC jest kancelarią prawną z siedzibą w Nowym Jorku, która zapewnia przez swoich przedstawicieli za pośrednictwem Biura Praw Obywatelskich Pro Bono obronę ofiarom, w tym także tym, które zostały skazane bezpodstawnie.
Inf. o sprawie: https://www.napolilaw.com/ramseymotion

„Nie ma żadnych fizycznych dowodów łączących Johna Ramseya z przestępstwem – oświadczył Craig Phemister, prawnik z firmy Napoli Shkolnik PLLC. – Tego wieczoru nawet go tam nie było”.

Sprawa dotyczy zabójstwa handlarza narkotyków w wytwórni narkotyków na Flatbush. Jedynej (niewłaściwej) identyfikacji Ramseya dokonał świadek, który najpierw powiedział policji, że nie jest w stanie nikogo rozpoznać. Następnie, po oskarżeniu go przez brata ofiary, że był zamieszany w zbrodnię, powrócił na posterunek, gdzie wybrał zdjęcia Ramseya z pliku zdjęć o nazwiskach rozpoczynających się na literę „R”. Na rozprawie świadek przyznał, że palił marihuanę przez cały dzień i bezpośrednio przed zbrodnią. Żaden z pozostałych trzech świadków zeznających na rozprawie nie zidentyfikował Ramseya.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w pobliżu gmachu sądu na Brooklynie kilka dni temu, Craig Phemister oświadczył, że „policja miała prawdziwych zabójców w ciągu kilku godzin od zbrodni, ale pozwoliła im odejść”. Michael Vecchione, ówczesny obrońca Ramseya, potwierdził, że Nowojorski Departament Policji (NYPD) i Biuro Prokuratora Okręgowego w Kings County wycofały od niego dokumenty, według których dwóch innych podejrzanych o morderstwo zostało aresztowanych w ciągu godziny po strzelaninie, w oparciu o opisy i lokalizacje podane przez osobę dzwoniącą pod numer 911. Jeden z tych ludzi w nagranym zeznaniu powiedział prokuratorowi okręgowemu, że Ramsey nie był z nim, kiedy włamał się do wytwórni narkotyków, obrabował i zabił dilera Vernona Greena. Stwierdził też, że drugą osobą, który była tam z nim w noc morderstwa, był jego brat.

Hill Harper, znany aktor i szanowany działacz, biorący udział w konferencji prasowej 8 lutego, uznał, że „każdy z nas powinien zażądać, aby prokurator okręgowy Eric Gonzalez poparł wniosek o zmianę wyroku i powiedział: – Mea culpa, poprzedni prokurator okręgowy zrobił to okropnie, ale teraz dojdziemy do prawdy”.
O ponowne przyjrzenie się sprawie zaapelowali do prokuratora okręgowego na Brooklynie rodzina i przyjaciele Johna Ramseya. Ramsey zaś stwierdził: „Wszystko, czego chcę, to moje życie z powrotem… Sprawiedliwość bez prawdy to nie jest sprawiedliwość”.

Autor: JW