Zatrzymać się w Bisbee to zatrzymać czas

192
Main Street, która początkowo nazywała się Mule Gulch, to główna ulica miasta, przy której powstały liczne hotele i galerie sztuki, a na początku XX wieku dominowały saloony i jaskinie hazardu ZDJĘCIA: ENTERPRISE OWNER OFF MADISON AVENUE

Bisbee to miasto, które przypomina o górniczej przeszłości stanu Arizona. Charakteryzuje je barwna architektura i równie kolorowe postacie. Mówi się, że jest kapryśne, wielobarwne i może nieco nawiedzone.

Bisbee to nie jest tylko zwykłe miejsce na mapie Arizony. Podobnie jak w przypadku wszystkich cennych skarbów, to miasto to ukryty klejnot, schowany tuż za punktem, w którym masz prawo uważać, że jesteś zbyt daleko, gdyż zbliżasz się do najbardziej wysuniętej na południe granicy Arizony.

Bisbee – które niedawno zostało uznane za „najciekawsze historyczne małe miasto w Ameryce” przez czytelników “USA Today” oraz za „najlepsze miejsca Frommera w 2018 roku” – to wyjątkowa lokalizacja, w której przeszłość miesza się z teraźniejszością w kalejdoskopie pasji, sztuki, koloru i ludzkiej życzliwości.

Bisbee to dzisiaj dobrze znane i chętnie odwiedzane centrum artystyczne, gdzie żyją i tworzą setki malarzy, rzeźbiarzy i innych twórców

Gdy spacerujesz po krętych, wąskich uliczkach i zaułkach Bisbee, górnicza i historyczna rola miasta rozbrzmiewa tu dzięki doskonale zachowanej architekturze, muzeom i podziemnej trasie Queen Mine Tour. Znajdziesz tu pięknie zaprojektowane parki, miejsca kultury i historii, takie jak Bisbee Farmers Market czy najstarszy park baseballowy w Arizonie. Są tu także wyjątkowe wydarzenia, do których należą: Historic Home Tour, Bisbee Stair Climb, Bisbee Pride, Mariachi Festival, doroczne degustacje czekolady, Altered Book Show, Sidepony Music Festival i Alice in Bisbeeland, które ukazują lokalną społeczność zajmującą się rozrywką skierowaną do mieszkańców i zwiedzających.

Miasto, położone jest pomiędzy St. Louis i San Francisco. Turyści z całego świata przybywają do Bisbee, aby posmakować jego niezwykłej mieszanki pomysłowości, przyjaźni, stylu, romantyzmu i przygody – a wszystko to opakowane w splendor Dzikiego Zachodu

Dla zainteresowanych „upiorną” stroną miasta oferowana jest wieczorna piesza wycieczka z Old Bisbee Ghost Tour, która przedstawia opuszczoną i mroczna część Bisbee.

Możesz być niemal pewny, że Bisbee zachwyci i oczaruje cię swoim urokiem. Gdy odkryjesz Bisbee, pozostanie ono w twoim sercu na zawsze.

Więcej informacji o tym, jak podróżować po Arizonie i jej atrakcjach, znajdziesz na stronie www.visitarizona.com/polish. Tam można również zamówić bezpłatny przewodnik turystyczny po stanie Arizona.