New York
61°
Partly Cloudy
6:52 am6:38 pm EDT
11mph
68%
30.13
SunMonTue
57°F
57°F
61°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Opinie i Analizy
Wiadomości
Ameryka

Raport: kobiety i mężczyźni będą równo traktowani za 132 lata

14.07.2022

Kobiety i mężczyźni będą równo traktowani za 132 lata, a w minionym roku pandemia i konflikty sprawiły, że sytuacja kobiet i dziewcząt pogorszyła się – głosi raport Światowego Forum Ekonomicznego, który cytuje w czwartek portal The Hill.

Raport bada sytuację kobiet na świecie pod kątem możliwości zawodowych, edukacji, opieki zdrowotnej i władzy politycznej.

Dyrektor wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego Saadia Zahidi podkreśliła, że konsekwencje pandemii i konfliktów pozostawiły trwałe ślady na rynku pracy dla kobiet i utrudniły ich sytuację.

Raport głosi, że kraje, w których sytuacja kobiet jest najlepsza w analizowanych kategoriach to Islandia, Finlandia, Norwegia i Szwecja.

Ameryka Północna jest regionem, w którym pełne wyrównanie szans kobiet i mężczyzn może nastąpić najszybciej, czyli za 59 do 62 lat.

W USA i Kanadzie najwyżej oceniono też edukacyjne możliwości i dokonania kobiet; jednak według danych amerykańskiego resortu pracy z marca kobiety w Stanach Zjednoczonych zarabiają średnio 83 proc. uposażeń mężczyzn. (PAP)

fit/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY