New York
63°
Clear
6:50 am6:41 pm EDT
7mph
63%
30.23
FriSatSun
66°F
59°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Rosja: od 1 września w szkołach lekcje patriotyzmu, m.in. o celach wojny na Ukrainie

26.08.2022

Od 1 września w rosyjskich szkołach pojawi się przedmiot “Rozmowy o tym co ważne”. Na lekcjach nauczyciele mają opowiadać m.in. o celach wojny na Ukrainie i mają wzmacniać patriotyzm wśród uczniów – pisze w piątek portal Ważnyje Istorii.

“W nowym roku szkolnym rosyjskim uczniom co tydzień będzie się opowiadać, że wojna na Ukrainie to przykład szczerej miłości do kraju i rosyjskiego narodu, a prawdziwy patriota powinien zawsze być gotowy do oddania życia za szczęście ojczyzny” – relacjonuje serwis.

We wszystkich szkołach ma pojawić się nowa funkcja – doradcy dyrektora ds. działań wychowawczych. Pracownik ma prowadzić “działania informacyjno-wychowawcze z uczniami i zespołem pedagogicznym”.

Od lekcji “Rozmowy o tym co ważne” ma rozpoczynać się każdy szkolny tydzień. Zajęcia mają być przeznaczone dla uczniów klas 1-11.

W materiałach przygotowujących nauczycieli do prowadzenia lekcji “Rozmowy o tym co ważne”, do których dotarły Ważnyje Istorii, napisano m.in., że wojna na Ukrainie to “obrona ludności Donbasu”, a rosyjscy wojskowi to bohaterowie.

W ramach zajęć, przykładowo, uczniowie klas 5-7 będą rozwiązywać zadanie mające pomóc im “rozwiązywać trudne sytuacje”. Ma ono nawiązywać do “specjalnej operacji wojskowej” – jak w Rosji określa się inwazję na Ukrainę. (PAP)

ndz/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY