Islanders wybiorą pierwsi

0
0

 
 Foto: PAP/Radek Pietruszka

John Tavares uznawany jest
za największy północnoamerykański
talent w zbliżającym się drafcie

Zespół New York Islanders otrzymał prawo wyboru z pierwszym numerem w drafcie NHL. Nabór zostanie przeprowadzony 26 czerwca.

Islanders mieli najgorszy bilans w sezonie 2008-09 – wygrali zaledwie 26 z 82 spotkań. Tym samym mieli największą szansę w loterii o pierwszy numer, w której brały też udział zespoły Tampa Bay Lightning, Atlanta Thrashers, Colorado Avalanche i Los Angeles Kings.
Zdaniem ekspertów "Wyspiarze" zdecydują się na bramkostrzelnego Kanadyjczyka Johna Tavaresa lub szwedzkiego obrońcę Victora Hedmana.
Tavers uznawany jest za największy północnoamerykański talent w zbliżającym się drafcie – w 2008 i 2009 pomógł Kanadzie wygrać młodzieżowe mistrzostwa świata. Jest też najlepszym strzelcem w historii Ontario Hockey League – ma na koncie 215 bramek i 218 asyst. Z kolei Hedman, który gra w szwedzkiej drużynie Modo Ornskoldsvik, uznawany jest za najlepszego zawodnika z Europy.
Zdaniem serwisu centralscouting.nhl.com, oceniającego potencjalnych graczy, do NHL nie trafi latem żaden Polak. Ani jeden nie znalazł się na liście 200 perspektywicznych hokeistów z Europy.

JG, (PAP)

Autor: