Żużlowcy pod skrzydłami

0
0
 
Foto: PAP/Wojtek Szabelski

Będziemy mieli więcej pieniędzy na przygotowania do mistrzostw; – cieszy się Tomasz Gollob

Żużlowa reprezentacja Polski po raz pierwszy ma sponsora. W przygotowaniach do Drużynowego Pucharu Świata wesprze ją firma Nice. Symbolem zespołu będzie husarz, pod skrzydłami którego Polacy mają sięgnąć po zwycięstwo w turnieju (16-18 lipca w Lesznie).

"To historyczne wydarzenie. Dlaczego do tej pory nie było sponsora? Po prostu obecnie zawody z udziałem reprezentacji ograniczają się praktycznie do kilkudniowego turnieju o Drużynowy Puchar Świata. Czasy przykuwających uwagę kibiców testmeczów dawno minęły, ale będziemy chcieli to zmienić" – powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.
"Decyzja o sponsorowaniu reprezentacji to chęć ujednolicenia naszych działań sponsoringowych i skupienie ich na jednym, globalnym projekcie z dużym potencjałem na przyszłość. Mam nadzieję, że za naszym przykładem pójdą inni" – podkreślił Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska, firmy z branży automatyki do bram i rolet.
"To krok do przodu, który pokazuje, że nasza dyscyplina się rozwija i jest pozytywnie postrzegana. Będziemy mieli więcej pieniędzy na przygotowania do mistrzostw, głównie na bardzo drogie silniki" – dodał najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob.
Umowa sponsorska została podpisana na rok i ma obejmować także drużynę juniorów, która w tym roku będzie w Gorzowie Wielkopolskim broniła tytułu mistrzowskiego.
Polski Związek Motorowy zamierza mocniej niż do tej pory promować żużlową reprezentację. Symbolem zespołu będzie husarz, którego wizerunek będzie widniał m.in. na gadżetach przygotowywanych z okazji DPŚ. Zostanie powołany Klub Wybitnego Reprezentanta Polski. Przynależność do niego ma gwarantować złoty medal mistrzostw świata lub dwa krążki z mniej cennego kruszcu. Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie wrześniowy mecz z zagranicznym zespołem, który w Lesznie zajmie najwyższe miejsce. Ma to być swoisty rewanż za DPŚ.
Turniej DPŚ odbędzie się w Lesznie w dniach 16-18 lipca. W ubiegłym roku Polacy zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Duńczykami. Dwa lata temu byli najlepsi. Wówczas turniej także odbył się w Lesznie.

JG, (PAP)

Autor: