Donald Trump zapowiada pomoc Bahamom

148
EPA-EFE/NASA

Prezydent Donald Trump zapowiedział pomoc dla Bahamów, które doznały dużych zniszczeń w wyniku huraganu Dorian. Po spotkaniu z przedstawicielami Agencji Zarządzania Kryzysowego FEMA prezydent USA wyraził zadowolenie, że Dorian ominął Florydę.

Przestrzegł jednak, że huragan nadal ma niszczycielska siłę i że zagraża innym stanom. Po spotkaniu w Gabinecie Owalnym z przedstawicielami FEMA Donald Trump przypomniał, że pierwotnie przewidywano przejście huraganu w poprzek Florydy. „Miało nastąpić uderzenie we Florydę, a może nawet w Georgię. Na szczęście Dorian skręcił w prawo i mam nadzieję, że wszystko skończy się szczęśliwie – wszystko zależy od sytuacji w Karolinie Południowej i Północnej” – mówił prezydent USA odnosząc się do faktu, że Dorian przeszedł 150 kilometrów od wybrzeża Florydy.
Donald Trump zapowiedział pomoc dla Bahamów. „Wysyłamy tam bardzo sprawne oddziały Straży Przybrzeżnej. Niektóre rejony Bahamów doznały zniszczeń, jakie mało kto widział w przeszłości” – podkreślił prezydent Trump. 

Dorian jest obecnie huraganem 2 kategorii z wiatrem o prędkości 165 km/h. Do jutra będzie przesuwać się wzdłuż wybrzeża Florydy i Georgii. W czwartek huragan zbliży się do Karoliny Południowej i Północnej, gdzie może zagrozić liczącemu 130 tysięcy mieszkańców Charleston i innym miejscowościom.