Elon Musk odblokuje Twitterowe konto Donalda Trumpa

47
Elon Musk zapowiedział przywrócenie na Twitterze konta byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Zostało ono zawieszone po szturmie na Kapitol 6 stycznia 2021 roku.

Twitter uzasadnił wówczas swoją decyzję pogwałceniem zasad platformy społecznościowej, która zakazuje nawoływania lub podżeganiu do przemocy. Podobnie wobec Trumpa postąpiły inne media społecznościowe. Elon Musk powiedział, że przywróci zawieszone konto byłego prezydenta po ostatecznym popisaniu umowy o przejęciu Twittera, który kupił za 44 miliardy dolarów.

Odnosząc się na wczorajszej konferencji „Financial Times Future of the Car” do decyzji zarządu portalu społecznościowego, Elon Musk stwierdził, że Twitter „powinien być bardziej ostrożny z blokowaniem kont” i ograniczyć usuwanie pojawiających się na nim „rzeczy”. Decyzję o zawieszeniu konta Donalda Trumpa nazwał „błędem”.

Elon Musk już wcześniej deklarował, że chce by Twitter był bardziej swobodną platformą do wyrażania opinii. Dlatego też spodziewano się, że po jego przejęciu przywróci zablokowane konto Trumpa.

BK