1 USD= 3.98 PLN
Strona główna Wiadomości

Wiadomości

Fanfary dla mistrzów świata

Francja pokonała Hiszpanię 2:1 (0:0) w finałowym meczu turnieju final four piłkarskiej Ligi Narodów, który rozegrany został w Mediolanie. Reprezentacja mistrzów świata jest drugim w historii triumfatorem tych rozgrywek. Przed dwoma laty zwyciężyła Portugalia.

GP Turcji dla Bottasa

Fin Valtteri Bottas z zespołu Mercedes wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Turcji. To jego pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie i dziesiąte w karierze. Liderem mistrzostw świata został Holender Max Verstappen (Red Bull), który był drugi. Trzecie miejsce zajął Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla.

Biało-Czerwoni bliżej barażu o mundial

Piłkarze Niemiec, czterokrotni mistrzowie świata, jako pierwsi awansowali z kwalifikacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze. Będzie to ich 20. występ w turnieju finałowym. We wtorek dołączyli do nich Duńczycy, którzy po ośmiu kolejkach mają komplet punktów, 27 strzelonych goli i ani jednego straconego. Biało-Czerwoni wygrywając we wtorek w Tiranie z Albanią są już jedną nogą w barażach.

Ciężki nokaut zakończył trylogię

To był pojedynek, który na stałe zapisze się w historii boksu! Brytyjczyk Tyson Fury po morderczej walce znokautował w 11. rundzie Amerykanina Deontaya Wildera na sobotniej gali w T-Mobile Arenie w Las Vegas, broniąc po raz pierwszy tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Nie udał się rewanż także walczącemu wcześniej Adamowi Kownackiemu (20-2, 15 KO), który po raz drugi w karierze przegrał przed czasem z Finem Robertem Heleniusem (31-3, 20 KO).

Wyłącznie mecze do wygrania

Trener polskich piłkarzy Paulo Sousa przyznał, że w meczach eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią nie wystąpią kontuzjowani Maciej Rybus, Arkadiusz Reca i Bartłomiej Drągowski, a z powodów osobistych Nicola Zalewski.

„Babyface” zapowiada rewanż

9 października Adam Kownacki (20-1, 15 KO) po raz drugi stanie do walki ze swoim pogromcą z 2020 roku Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO). "Babyface" zapowiada rewanż i powrót do gry o mistrzowskie pasy.

Legia rządzi w grupie

Legia Warszawa wygrała u siebie z Leicester City 1:0 (1:0) w 2. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Mistrz Polski prowadzi w grupie C z kompletem punktów i w sumie zarobił już w bieżących rozgrywkach 6,03 mln euro!

Historyczny tytuł dla Łaguty

Rosjanin Artiom Łaguta został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu. Tytuł zapewnił sobie awansując do finału kończącego sezon sobotniego turnieju w Toruniu. Srebro przypadło najlepszemu w dwóch poprzednich latach Bartoszowi Zmarzlikowi, a brąz innemu z Rosjan – Emilowi Sajfutdinowowi.

Dublet Hurkacza w Metz

Hubert Hurkacz (13 ATP) triumfował w halowym turnieju tenisowym ATP w Metz zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. W finale singla pokonał Hiszpana Pablo Carreno-Bustę (16 ATP) 7:6 (7-2) 6:3, by niedługo potem razem z Janem Zielińskim wygrać finał debla.

Hamilton po raz setny

Obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes wygrał w Soczi wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji, 15. rundę mistrzostw świata i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. To jego setny triumf w F1.