1400 tanich mieszkań na Greenpoincie

0
0

W piątek rozpoczęła się budowa trzeciego apartamentowca, który wchodzi w skład dużego projektu mieszkaniowego realizowanego na nabrzeżu polskiej dzielnicy przez firmę deweloperską Park Tower Group.

W sumie w skład osiedla, które będzie nosiło nazwę Greenpoint Landing, wejdzie 10 wieżowców, gdzie znajdzie się 5500 nowych apartamentów, z czego 1400 będą stanowiły tzw. tanie mieszkania.

Deweloper zapewnił w piątek, że prawie 300 pierwszych tego typu apartamentów trafi do mieszkańców Greenpointu do końca 2017 roku. Pozostałe zostaną oddane do użytku do końca dekady. Połowę z nich będą stanowiły apartamenty dwusypialniowe. W dodatku ich czynsze będą się wahały w przedziale od 400 do 500 dolarów miesięcznie.

Już w przyszłym roku pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić do budynku znajdującego się przy 21 Commercial Street. Z kolei do końca 2016 roku oddanych zostanie kolejnych 98 tanich mieszkań w apartamentowcu budowanym przy 33 Eagle Steet. Natomiast rok później 103 rodziny zamieszkają w tanich mieszkaniach znajdujących się w apartamentowcu, którego budowa rozpoczęła się w piątek (przy 5 Blue Slip).

O tanie mieszkania na Greenpoincie będą mogły ubiegać się osoby, których roczne zarobki będą się mieściły w przedziale od 34 520 dolarów do 51 780 dolarów w przypadku czteroosobowej rodziny.

Autor: WueM, (R)