30 – latek zmarł na świńską grypę

12

Najprawdopodobniej w wyniku powikłań związanych ze świńską grypą zmarł w tym tygodniu w stanie Waszyngton ponad 30-letni mężczyzna. Tym samym liczba śmiertelnych ofiar tej choroby w USA zwiększyła się do trzech - powiadomił stanowy departament zdrowia.

Najprawdopodobniej w wyniku powikłań związanych ze świńską grypą  zmarł w tym tygodniu w stanie Waszyngton ponad 30-letni mężczyzna. Tym samym liczba śmiertelnych ofiar tej choroby w USA zwiększyła się do trzech – powiadomił stanowy departament zdrowia.

Jak wynika z komunikatu władz medycznych stanu Waszyngton, mężczyzna miał problemy z układem krążenia.
Na świecie na nową grypę zmarły dotąd 53 osoby, z czego 48 w Meksyku. Po jednym śmiertelnym przypadku odnotowano w Kanadzie i Kostaryce. Władze dwóch ostatnich krajów także informowały, że ofiary były osłabione wskutek innych schorzeń.
W USA odnotowano 2254 przypadki zarażenia wirusem świńskiej grypy, przy czym 104 osoby wymagały hospitalizacji – wynika z najnowszych danych amerykańskiej służby epidemiologicznej CDC.
Jak podaje agencja Reutera w oparciu o dane Światowej Organizacji Zdrowia, CDC oraz krajowych władz medycznych, w 30 państwach na grypę A/H1N1 zachorowało już blisko 4300 osób.

bat (pap)

Autor: