Ameryka ogląda 53. mecz o Super Bowl

0
4

Mecz o Super Bowl niemal co roku bije rekordy finansowe. Średnia cena biletów na 53. finał to obecnie około 4500 dolarów. Najtańsza dostępna wejściówka w internecie kosztuje 2900 dolarów. Najdroższa – 50 tysięcy. W cenie miejscówki organizator gwarantuje między innymi farbki do twarzy.

Telewizyjna widownia finałów od 10 lat nie spada poniżej 100 milionów. Ma to wpływ na ceny reklam. Za 30-sekundowy spot trzeba zapłacić w tym rokuponad 5 milionów dolarów, milion drożej niż w 2014 roku. Cena sekundy reklamy to obecnie 175 tysięcy dolarów. Chętnych jest więcej niż dostępnego czasu antenowego, a możliwość reklamy otrzymują głównie globalni giganci.

Emitowane krótkie filmy powstają w większości w Hollywood i mają gwiazdorską obsadę. Najbardziej dochodową częścią transmisji jest widowisko w przerwie w połowie meczu. Na murawie stadionu występują najpopularniejsi muzycy. W tym roku będzie to grupa Maroon 5.

Mecz o Super Bowl przynosi dochody całej gospodarce Stanów Zjednoczonych. Przewiduje się, że w tym roku podczas transmisji Amerykanie wypiją niemal 500 milionów litrów piwa, zjedzą ponad 4 tysiące ton grillowanych żeberek i półtora tysiąca ton prażonej kukurydzy.
 

Autor: AS, (IAR)