Amerykańska Federalna Agencja Lotnicza wstrzymała loty Boeingów 737 MAX

0
2

Amerykański prezydent o wstrzymaniu lotów Boeingów 737 MAX poinformował podczas spotkania z dziennikarzami w Białym Domu. Przekazał, że decyzja była konsultowana z przedstawicielami branży. „Firmy lotnicze zgodziły się na to z myślą o bezpieczeństwie Amerykanów i wszystkich ludzi, co jest naszą największą troską.” – powiedział Donald Trump.

Decyzja dotyczy wszystkich maszyn, które znajdują się w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych i tych, które należą do amerykańskich przewoźników. . Samoloty, które w chwili jej ogłoszenia były w powietrzu, otrzymały polecenie kontynuowania lotu do portów docelowych, bez możliwości ponownego startu.

Firma Boeing ponownie zapewniła, że Boeingi 737 MAX, są bezpiecznymi maszynami, wyrażając zrozumienie dla działań władz. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zrozumieć przyczyny wypadków i wprowadzić ulepszenia, które zapewnią, że to się nie powtórzy ” – brzmi fragment komunikatu producenta. Szef Boeinga Dennis Muilenburg, złożył kondolencje rodzinom ofiar.
Pytania o bezpieczeństwo maszyn pojawiły się po ostatnim wypadku samolotu Ethiopian Airlines. Była to druga w krótkim czasie katastrofa Boeinga 737 MAX. Wątpliwości dotyczą oprogramowania, które umożliwia kontrolę stabilizacji lotu.

Autor: AS, (IAR)