Artyści znów na Pchlim Targu

176
Uta Szczerba przy swoim stoisku z kapeluszami ZDJĘCIA: ZOSIA ŻELESKA-BOBROWSKI

Po złagodzeniu restrykcji związanych z koronawirusem ponownie otwarto, w ubiegły weekend, 11-12 lipca, Pchli Targ dla Artystów, czyli Rynek Twórców (Artists & Pleas Marketplace of Makers). W każdy weekend wystawiają tam swoje prace artyści, projektanci, kolekcjonerzy i kuratorzy.

Wejście na Pchli Targ

Targ mieści się w przestronnej hali na Williamsburgu. Drugi zlokalizowany jest w Chelsea na Manhattanie. W ostatni weekend swoje wyroby artystyczne pokazało 35 wystawców.
Znana w naszym, polskim środowisku artystka Uta Szczerba też tam prezentuje swoje wyroby. Jej fantastyczne, kolorowe kapelusiki to swoiste dzieła sztuki. Wełniane kapliny, z których modeluje kapelusze, to materiał wysokiej jakości. Niejedna elegantka chciałaby mieć taki kapelusik w swojej garderobie. Uta sprzedaje także przywiezione z Ekwadoru słomkowe kapelusze, ręcznie robione, wykonane misternie jak koronka. Są lekkie i wytrzymałe, idealne na upalne dni. Kapelusz taki można zwinąć w rulonik i schować do pokrowca zrobionego z tego samego materiału, a po rozwinięciu odzyskuje on swój kształt. Wykonane są ze specjalnej słomy, charakteryzującej się niezwykłą elastycznością, która znajduje się we wnętrzu świeżych pędów rośliny podobnej do palmy. Takie kapelusze dawniej przywoziły polskie elegantki z Paryża lub Rzymu.

Widok na halę wystawienniczą

Arts & Fleas
70 North 7th Street (Williamsburg)
soboty i niedziele, godz. 11:00 rano – 7:00 wieczorem.

Jedna z klientek, Jaclyn, w kapeluszu Uty