Będzie dodatkowe wejście do metra na Greenpoincie

0
2

Londyńska firma Quandrum Global, o której zrobiło się głośno dwa tygodnie temu po tym jak za kwotę 45,5 mln dolarów zakupiła działkę przy 161 West Street na Greenpoincie, zamierza zrealizować bardzo poważne inwestycje w polskiej dzielnicy. W miejscu dwukondygnacyjnego magazynu powstaną kolejne apartamentowce o łącznej powierzchni użytkowej 430 tysięcy stóp kwadratowych. Oczywiście, tak jak w przypadku pozostałych planowanych inwestycji mieszkalnych, prócz luksusowych mieszkań sprzedawanych po cenach rynkowych znajdą się tam także tzw. tanie mieszkania dla osób średnio i mało zarabiających.

Biorąc pod uwagę liczbę nowych wieżowców, które mają stanąć na nabrzeżu Greenpointu, w dzielnicy tej w niedalekiej przyszłości pojawią się tysiące nowych mieszkańców, co na pewno pogorszy i tak kulejący już transport, zarówno samochodowy, jak i publiczny. By ułatwić osobom korzystającym z metra linii G, a zwłaszcza rezydentom osiedla budowanego przez Quandrum Global, deweloper zamierza wybudować dodatkowe wejście do sieci MTA.

Jak informuje portal greenpointers.com, znajdzie się ono przy India Street. Jednak na razie nie wiadomo dokładnie, w którym miejscu powstanie nowe wejście do metra – najprawdopodobniej gdzieś pomiędzy West Street a Manhattan Avenue, przy której znajdują się dwa z pięciu istniejących wejść na stację Greenpoint Ave. Nie wiadomo również, kiedy inwestycja londyńskiego dewelopera zostanie rozpoczęta.

Natomiast niebawem ruszą prace wyburzeniowe magazynów znajdujących się przy Dupont Street oraz Clay Street i obejmą budynki znajdujące się pod numerami 49, 71 i 93 w przypadku pierwszej ulicy oraz 22, 26, 30 i 32 w przypadku Clay Street. Na terenie po byłej fabryce Harte & Company Inc. inwestuje z kolei chiński biznesmen Bo Jin Zhu.

Autor: WueM, (R)