Była agentka nieruchomości oszukała znajomych na prawie milion dolarów

310
Kobieta z Arizony została skazana w zeszłym tygodniu za oszustwo pocztowe i pranie brudnych pieniędzy na 46 miesięcy więzienia. Kobieta miała naciągnąć przyjaciela rodziny na inwestycję w nieruchomości, podczas gdy wyłudzone pieniądze wykorzystała do spłacania własnych długów.

Sarah Nicole Kelley, lat 41, z Coolidge w Arizonie spędzi 46 miesięcy za kratkami i zapłaci 190 774,64 USD odszkodowania. Federalna Ława Przysięgłych, w październiku 2021 roku, uznała Kelley za winną 24 oszustw pocztowych oraz ośmiu przypadków prania pieniędzy.

Sarah Kelley – była agentka nieruchomości – nakłoniła przyjaciela rodziny do zainwestowania 185 000 dolarów w projekt, związany z nieruchomościami oraz przesłania jej dodatkowych pieniędzy w formie pożyczki. Następnie przez kilka miesięcy mamiła ofiarę zwrotami z rzekomej inwestycji oraz kolejnymi terminami, kiedy odzyska pieniądze z nawiązką.

W rzeczywistości jednak Kelley wyłudziła pieniądze, aby opłacić swoje długi. Sąd odkrył, że oszukała także innego swojego znajomego – tą samą metodą – na prawie 650 000 dolarów.

Kelley złożyła również fałszywe zeznania pod przysięgą, próbując unieważnić werdykt ławy przysięgłych.

Red. JŁ