Byli policjanci skazani za użycie broni wobec cywilów

0
2

Czterech policjantów ława przysięgłych uznała za winnych użycia broni wobec niewinnych osób a piątego za pomoc w ukrywaniu śladów tego przestępstwa.

4 września 2005 r. policja w Nowym Orleanie otrzymała informację, że kilku funkcjonariuszy zostało ostrzelanych w rejonie mostu Danziger. Po przybyciu na miejsce, czterech policjantów otworzyło ogień do bezbronnej rodziny przechodzącej przez most i do człowieka, który uciekał z miejsca incydentu.

Policjanci utrzymywali, że użyli broni bowiem byli zagrożeni oraz, że widzieli, iż jedna z ofiar była uzbrojona. Ponadto usiłowali pozyskać fałszywych świadków i fabrykowali fałszywe raporty. Śledztwo, które miało ustalić prawdziwy przebieg zdarzeń na moście trwało aż 5 lat.

Najcięższy wymiar kary – 65 lat za kratkami – otrzymał 48-letni Robert Faulcon. Jego kolegów Kennetha Bowena (38 lat) i Roberta Giseviusa (39 lat) skazano na 40 lat więzienia. Czwarty oskarżony Anthony Villavaso (35 lat) otrzymał wyrok 38 lat więzienia.

Emerytowany sierżant 55-letni Arthur Kaufman, który prowadził w ich sprawie wewnętrzne śledztwo, został skazany na 6 lat więzienia za pomoc w zacieraniu śladów i dowodów przestępstwa.

Autor: AT