Cessna z 80 – letnim pilotem spadła na dom

4

80 - letni pilot jest jedyną ofiarą katastrofy 8 - miejscowej Cessny 421, która krótko po 11 rano spadła na dom w Oakland Park, niedaleko Fort Lauderdale na Florydzie. Właściciele wyszli 10 minut wcześniej.


FOTO: Kard z telewizji CNN pokazujący dom, na który spadł samolot

80 – letni pilot jest jedyną ofiarą katastrofy 8 – miejscowej Cessny 421, która krótko po 11 rano spadła na dom w Oakland Park, niedaleko Fort Lauderdale na Florydzie. Właściciele wyszli 10 minut wcześniej.

Wypadek wydarzył się o 11:15 AM, niedługo po starcie z lotniska w Fort Lauderdale. Samolot pilotował 80 – letni pilot, który krótko po wzbiciu się w powietrze zgłaszał problemy z maszyną. Wieża kontrolna poleciła mu zawracać na lotnisko, jednak manewr ten się nie powiódł. Samolot spadł na dom zahaczając po drodze o linię wysokiego napięcia.

 Zobacz także:
 Wideo z wypadku

Dom został rozpruty niemal na pół. Na szczęście w środku nikogo nie było. Wypadek spowodował pożar, dość szybko opanowany przez strażaków, którzy nie pozwolili by rozprzestrzenił się na okoliczne domy.
Świadek zdarzenia wypowiadający się w telewizji CNN twierdzi, że widział płonący jeden z silników samolotu zanim maszyna spadła na dom.
Według służb ratowniczych mimo zaawansowanego wieku pilot był w dobrej kondycji zdrowotnej. Przyczyną wypadku niemal na pewno była mechaniczna awaria Cessny. Pilot był też bardzo doświadczony. Miał wylatanych kilkadziesiąt tysięcy godzin, w tym na wielosilnikowych maszynach.
Samolot Cessna 421 został wyprodukowany w 1975 roku. Leciał do Fernandina Beach na Florydzie.
Według Donald Widinga, szefa straży pożarnej w Oakland Park szczęściem w nieszczęściu było to, że spadł na jeden pusty w tym momencie dom. Łatwo sobie wyobrazić, że tragedia mogłaby być o wiele większa – powiedział Widing.

TB R

Autor: