Czołowe zderzenie z pikapem. Nie żyje siedmiu motocyklistów

343

Tragedia rozegrała się w piątek, 21 czerwca w New Hampshire. Wypadek miał spowodować 23-letni kierowca pikapa. Mężczyzna został aresztowany. Usłyszał siedem zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Volodoymyr Zhukovskyy jest pracownikiem firmy transportowej mającej siedzibę w Springfield, Massachusetts. Jak ustalili śledczy, w pewnym momencie, podróżując Route 2 w Randolph, wjechał w grupę dziesięciu motocyklistów. Siedmiu z nich zginęło.Trzech trafiło do szpitala.  Najmłodsza ofiara ma 42 lata, najstarsza 62. Grupa, kilka minut wcześniej, opuściła motel w Mount Jefferson i zmierzała na coroczne spotkanie w Gorham, New Hampshire. Miała się tam odbyć impreza charytatywna. Przejechali tylko 500 stóp, kiedy doszło do tragedii. Ofiary to członkowie JarHeads MC, stowarzyszenia, do którego należą żołnierze i ich żony.  Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierowca pikapa zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w mieszkaniu 23-latka policja zabezpieczyła heroinę. Na razie nie jest wiadomo czy mężczyzna był pod wpływem środków odurzających, gdy doszło do tragedii. Świadkowie mówią o chaosie, jaki panował w miejscu zdarzenia. „Poszkodowani leżeli nie tylko na jezdni, ale też na poboczu. Wołali o pomoc. Jeden z mężczyzn stracił nogę, probowaliśmy zatrzymać krwawienie, ale było to bardzo trudne” – mówi w rozmowie z lokalnymi mediami, świadek wypadku.