Donald Trump o sukcesach swej prezydentury

0
3

Na pierwszym miejscu zestawienia sukcesów Donalda Trumpa znajduje się wzrost gospodarczy na poziomie 3%, oraz rekordowo niskie bezrobocie. Biały Dom wymienia także zmniejszenie liczby regulacji w gospodarce, obniżkę podatków i wynegocjowanie korzystniejszych warunków w handlu z Meksykiem i Kanadą. Rozpoczętą przez amerykańskiego prezydenta wojnę celną z Pekinem, Biały Dom przedstawia jako krok na drodze do zmniejszenia deficytu w handlu z Chinami. Chwali prezydenta za wspieranie wolności religijnej, skuteczniejsze egzekwowanie przepisów imigracyjnych a także wzmocnienie sił zbrojnych USA.

W polityce zagranicznej Biały Dom wskazuje na sukcesy w walce z Państwem Islamskim, decyzję o wycofaniu wojsk z Syrii, zwiększenie presji na Iran po zerwaniu porozumienia nuklearnego z Teheranem i negocjacje Koreą Północną. Podkreśla też działania podjęte przeciwko agresywnej polityce Rosji oraz wsparcie dla Ukrainy. Sam prezydent Trump zacytował na Twitterze konserwatywnego komentatora Billa Benneta, który stwierdził, że żaden współczesny prezydent USA nie zrealizował tak wielu obietnic wyborczych jak Donald Trump.

Amerykanie są podzieleni w ocenie Donalda Trumpa. Wśród republikanów prezydent ma bardzo wysokie notowania, podczas gdy Demokraci i większość wyborców niezależnych wyraża dezaprobatę, także stylu w jakim sprawuje on swój urząd. Na obecne stosunkowo niskie notowania prezydenta Trumpa, na poziomie 41%, ma wpływ częściowy paraliż administracji federalnej z powodu sporu o mur na granicy z Meksykiem.
 

Autor: AS, (IAR)