Dyskusja na temat przebudowy Kosciuszko Bridge

28

Niebawem powinien rozpocząć się remont Kosciuszko Bridge, którego głównym wykonawcą będzie firma Skanska, mająca swoją siedzibę na Manhattanie. Według harmonogramu nowojorskiego Wydziału Transportu prace powinny ruszyć w czwartym kwartale tego roku.

Jednak zanim rozpocznie się przebudowa jednego z kluczowych dla nowojorczyków – a zwłaszcza mieszkańców Greenpointu oraz Queensu – mostu, przedstawiciele nowojorskiego Wydziału Transportu chcą spotkać się z okolicznymi mieszkańcami celem omówienia przebiegu robót, a także wyjaśnienia zainteresowanym wszelkich wątpliwości z nimi związanych.

Terminy i miejsca spotkań:
Polski Dom Narodowy “Warsaw”
261 Driggs Avenue, Greenpoint
Środa, 9 lipca, godz. 18:00
Sunnyside Community Services
43-31 39 Street, Queens
Środa, 16 lipca, godz. 18:00
Więcej informacji na temat spotkań pod numerem tel: (718) 988 4412

W środę, 9 lipca, o godz. 6 wieczorem w Polskim Domu Narodowym “Warsaw” na Greenpoincie odbędzie się pierwsze tego typu spotkanie. Drugie zorganizowane będzie tydzień później, 16 lipca, o tej samej porze w Sunnyside Community Services na Queensie. Oba będą miały podobny charakter i na obu zostaną przekazane te same informacje. Chodzi bowiem o zapoznanie lokalnych mieszkańców z harmonogramem prac oraz poszczególnymi etapami prowadzonych robót.

“Te spotkania mają być okazją do zdobycia informacji na temat budowy nowego Kosciuszko Bridge, jego wpływu na ich życie, a także wielu korzyści płynących z nowego obiektu, w tym bezpieczniejszych dróg, zmniejszenia zatorów, szybszych podróży na tej części BQE, nowych parków oraz chodników i ścieżek rowerowych” – powiedziała Carolyn Maloney, kongresmenka zaangażowana w pozyskanie funduszy na realizację projektu.

Zgodnie z planami nowy Kosciuszko Bridge będzie miał konstrukcję podwieszoną i będzie stanowić interesujący element krajobrazu na odcinku pomiędzy Brooklynem i Queensem. Inne elementy tego przedsięwzięcia to nowa ścieżka rowerowa i spacerowa na moście, z której będzie można podziwiać widoki Manhattanu, a także nowe parki na terenie obu dzielnic, które łączy most, lepszy dostęp do nabrzeża oraz elementy poprawiające estetykę lokalnych ulic, takie jak dekoracyjne oświetlenie, nowe chodniki oraz rosnące wzdłuż nich drzewa.

W trakcie planowanych spotkań z przedstawicielami Wydziału Transportu oraz zespołu projektowego, jego uczestnicy będą mogli także zadawać pytania dotyczące kwestii ich interesujących oraz wyrażać swoje wątpliwości dotyczące robót. Dzięki temu będą mieli dokładne rozeznanie w sprawach projektu budowy nowego mostu, a także wpływ na kolejne etapy jego realizacji. Organizatorzy spotkań chcą również zachęcić okolicznych mieszkańców do zaangażowania się w projekt, a zwłaszcza w związane z nim programy edukacyjne i rekreacyjne, jakie w niedalekiej przyszłości mają mieć miejsce w lokalnych szkołach oraz w działania społeczne skoncentrowane wokół postaci Tadeusza Kościuszki. Kooperacja ta ma mieć decydujące znaczenie dla ostatecznego sukcesu całego przedsięwzięcia związanego z budową nowego mostu.

Wybudowany 75 lat temu i liczący 1,1 mili długości Kosciuszko Bridge jest jednym z ośmiu mostów – w całym stanie Nowy Jork – których stan techniczny zaliczany jest do najgorszych. Z raportu opublikowanego po kontroli, jaka odbyła się w 2012 roku wynika z kolei, że inspektorzy dopatrzyli się na nim 49 naruszeń technicznych wpływających na bezpieczeństwo jego użytkowników.

 

Autor: WueM