Kolejna demokratka chce walczyć o Biały Dom

7

57-letnia Amy Klobuchar, senatorka z Minnesoty, ogłosiła chęć ubiegania się o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej. To już kolejna przedstawicielka tego ugrupowania, która zamierza walczyć o Biały Dom.

Amy Klobuchar swój start ogłosiła w Minneapolis podczas dość obfitych opadów śniegu, kiedy temperatura spadła do 14 stopni Fahrenheita. „Kiedy mówię, że wybrani na urząd politycy powinni być w miejscach, które są dla nich nie tylko wygodne, ale także w tych, w których czują się mniej komfortowo, to między innymi to miejsce miałam na myśli – mówiła do swoich sympatyków senatorka z Minnesoty. – Nastały czasy, kiedy musimy uzdrowić serce naszej demokracji i zacząć działać dla dobra wspólnego. Stoję przed wami jako wnuczka górnika, córka nauczycielki i dziennikarza, jako pierwsza kobieta ze stanu Minnesota wybrana do Senatu Stanów Zjednoczonych. Teraz będę walczyć o Biały Dom” – oświadczyła Amy Klobuchar.

Zapowiedziała, że tuż po objęciu urzędu, zajmie się renegocjacją układu klimatycznego z Paryża. Chce także zaproponować automatyczną rejestrację wyborców dla Amerykanów, którzy skończą 18. rok życia. Obiecała też, że do 2022 r., w każdym domu w USA byłby dostęp do bezpłatnego internetu.

Wystąpienie senator z Minnesoty, podczas obfitych opadów śniegu, obserwował Donald Trump. „Amy Klobuchar ogłosiła, że będzie ubiegać się o prezydenturę. Zapowiedziała walkę z globalnym ociepleniem, stojąc na zewnątrz w śnieżycy i przy mroźnej temperaturze. Zły czas. Pod koniec wystąpienia wyglądała jak Bałwan(ka)!” – napisał na Twitterze Trump. Amy Klobuchar to, jak na razie, jedna z sześciu demokratek, które chcą walczyć o nominację prezydencką i wystartować w wyborach przeciwko Donaldowi Trumpowi.

Autor: AA, (R)