Kolejne trzy wieże na Greenpoincie

3

Na Greenpoincie zostaną wybudowane kolejne wieżowce. Trzy apartamentowce mają stanąć w miejscu byłej fabryki Harte & Company Inc., mieszczącej się na nabrzeżu polskiej dzielnicy.

Jak podaje portal The Real Deal, w poniedziałek została sfinalizowana umowa zakupu terenu należącego do 49 Dupont Realty Corp. przez firmę ukrywającą się pod nazwą Dupont Street Developers LLC. Niestety, kwota transakcji nie została ujawniona.

Parcela składa się z 10 działek o adresach: 2-36 Clay Street, 280 Franklin Street oraz 49-93 Dupont Street. Mają tam zostać wybudowane trzy apartamentowce z pięknym widokiem na Manhattan, gdyż rejon ten znajduje się nad East River. Łączna powierzchnia miejsca po byłej fabryce Harte & Company Inc. wynosi 260 911 stóp kwadratowych, ale jak informuje The Real Deal, z chwilą gdy inwestor dołączy do swojego projektu tzw. tanie mieszkania (affordable housing) może zyskać dodatkowe 100 tysięcy stóp kwadratowych.

Działka, na której mają powstać trzy duże wieżowce,  sąsieduje z – zatwierdzonymi już przez miasto – kompleksami mieszkaniowymi 77 Commercial Street oraz Greenpoint Landing z 30- i 40-piętrowymi wieżowcami, w których łącznie ma znaleźć się ponad 6 tysięcy mieszkań. Deweloper, ukrywający się pod nazwą Dupont Street Developers LLC, zarejestrowaną pod adresem firmy prawniczej z Borough Parku, podpisał z Josephem Folkmanem, reprezentującym 49 Dupont Realty Corp., wstępny kontrakt w sierpniu 2012 roku.

Miał on być sfinalizowany 1 lutego br., jednak do zamknięcia transakcji doszło dopiero w miniony poniedziałek. Informacje te przekazał Adam Glick, dyrektor grupy kapitałowej Maxim Capital Group, która udzieliła firmie kupującej działkę, pomostowego, dwuletniego kredytu w wysokości 25 mln. dolarów. Niestety, nazwisko kontrahenta zostało utrzymane w tajemnicy. Negocjacje prowadzili Martin Zelcer oraz Shaya Ackerman z Eastern Union Funding, jednak nie wiadomo czy mają oni coś wspólnego z Dupont Street Developers LLC. Rzecznik Eastern Union Funding odmówił komentarza w tej sprawie.

Autor: WueM, (R)