Kolejny inwestor na Greenpoincie

5

Brytyjski deweloper kupił posesję w okolicy powstającego kompleksu mieszkaniowego Greenpoint Landing na nabrzeżu Greenpointu. Inwestor zamierza tam wybudować kolejne apartamentowce.

Firma Quadrum Global, mająca swoją siedzibę w Londynie, zapłaciła 45,5 mln dolarów za liczącą 179 tys. stóp kwadratowych działkę przy 161 West Street na Greenpoincie. Wcześniej właścicielem posesji oraz znajdującego się na niej dwukondygnacyjnego magazynu była grupa kapitałowa brooklyńskiego inwestora Miriama Chana, który w 2004 roku nabył ją za 13 mln dolarów.

Według informacji przekazanej przez Setha Schumera, dyrektora Quadrum Global, wynika, że zgodnie z obowiązującymi przepisami zagospodarowania przestrzennego w miejscu tym można stworzyć około 430 tysięcy stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Biznesmen podkreślił jednocześnie, że jego firma jeszcze nie zdecydowała, czy będą to kondominia czy też apartamenty, które będzie można wynajmować.

Greenpoincka inwestycja londyńskiej firmy nie jest jej pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Nowym Jorku. Nieco wcześniej Quadrum Global wraz z Simon Baron Development kupiła za 53,25 mln dolarów posesję przy 29-26 Northern Boulevard na Long Island City, gdzie planowana jest budowa 45-kondygnacyjnego wieżowca. W 2013 roku obie firmy zainwestowały 14,7 mln dolarów w nieruchomości przy Vernon Boulevard.
 

Autor: WueM, (R)