Kongres 60 Milionów wraca do Miami

0
13

W bogatym programie tej edycji, obok licznych merytorycznych spotkań z ekspertami, znalazły się również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich m.in. profesjonalny turniej oraz akademia golfa 60 MLN CUP na terenie Normandy Shores Golf Club, powitalny welcome-drink, przygotowany przez South Florida Hispanic Chamber of Commerce, czy też wycieczka po nieruchomościach w Miami, która będzie zarówno szansą na zakup mieszkania lub też inspiracją dla nowych inwestycji.

Dodatkowo uczestnicy spotkają się na wyjątkowym bankiecie na ogromnym polskim żaglowcu „Dar Młodzieży”, który w ramach Rejsu Niepodległości będzie gościł uczestników na swoim pokładzie. Uczestnicy będą mieli też szansę wzięcia udziału w ekskluzywnym Balu Polonaise, organizowanym już od 47 lat przez Amerykański Instytut kultury Polskiej w Miami.

W wydarzeniu weźmie udział wielu prominentnych przedsiębiorców, aktywistów, przedstawicieli świata kultury i polityki. Swój udział potwierdzili m.in.: sekretarz stanu Anna Maria Anders, prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdan Chmielewski, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Obecni będą również: ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek oraz konsulowie Maciej Golubiewski, Dariusz Barcikowski, Piotr Janicki i Robert Jaskowiak.

Nie zabraknie prezesa Fracht FWO Polska Andrzeja Bułki, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Roberta Andrzejczyka i przedstawicieli kultury, jak Coleen Paderewski (potomek Jana Ignacego Paderewskiego) czy reżyser Ireneusz Dobrowolski, który wraz z Leonardem DiCaprio wyprodukował głośny film dla Netflixa o polskim rzeźbiarzu Władysławie Szukalskim.

Kongres 60 Milionów to wydarzenie, które poprzez wzmacnianie więzi polonijnych buduje międzynarodowe relacje biznesowe, kulturowe i polityczne, korespondujące z trendami XXI wieku. Poprzednie edycje – w Miami, Rzeszowie i Buffalo – udowodniły, że istnieje ogromny potencjał wśród grona polonijnego oraz potrzeba wspierania współpracy na wielu poziomach. Dlatego inicjatywa Kongresu 60 Milionów ma na celu integrację tych środowisk i promocję współpracy między Polakami mieszkającymi za granicą z tymi w kraju.

W roku 2019 kongres odbędzie się w Miami, Londynie, Berlinie, Buffalo, Rzeszowie i Nowym Jorku. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz firma Gram-X Promotions. Wydarzenie objęli patronatem m.in.: PAIH, KIG, POT, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej informacji można zdobyć na stronie www.60mln.pl. Rejestracja: https://60mln_miami2019.eventbrite.com.

Autor: JW