Kowboj wygrał ponad 230 mln. dolarów

17

23 – latek z rancho w Południowej Dakocie, którego rodzina miała kłopoty z opłaceniem podatków wygrał na loterii 232.1 mln dolarów. Jest to najwyższa wygrana w loteryjnej historii USA zważywszy, że zwycięski kupon był tylko jeden, więc nie trzeba dzielić pieniędzy pomiędzy innych uczestników zakładów.

23 – latek z rancho w Południowej Dakocie, którego rodzina miała kłopoty z opłaceniem podatków wygrał w loterii Powerball 232.1 mln dolarów. Jest to najwyższa wygrana w loteryjnej historii USA zważywszy, że zwycięski kupon był tylko jeden, więc nie trzeba dzielić pieniędzy pomiędzy innych uczestników zakładów.

 
Foto: South Dakota Lottery

  Neal Wanless z wygraną
Zwycięzca Neal Wanless mieszka i pracuje na rodzinnym, ponad 120 hektarowym rancho, w pobliżu miasta Mission, w Południowej Dakocie. Kupił zwycięski los podczas wprawy po zakupy. Zdecydował się na podjęcie całej sumy od razu, a nie rozkładanie wygranej na wypłaty w ratach przez 25 lat. W związku wybraniem takiej opcji nagroda została zmniejszona ale i tak po opłaceniu podatków Wanless zabierze do domu 88.5 mln. dolarów.
23 – latek nie udzielał się dotąd publicznie. Podczas piątkowej ceremonii wręczenia nagrody, ubrany w czarny kowbojski kapelusz także mówił bardzo krótko.

"Chciałbym podziękować Bogu, że dał mi tę szansę i obdarował mnie tą wielką fortuną. Na pewno jej nie roztrwonię" – powiedział, a na jego twarzy pojawił się promienny uśmiech. Dodał, że część pieniędzy zamierza spożytkować na pomoc potrzebującym.
"Miejscowa społeczność pomagała mojej rodzinie dlatego chciałbym teraz odwdzięczyć im się za to" – dodał Wanless. Zapowiedział też, że nie zamierza zmieniać zawodu i nadal będzie kowbojem, choć pewnie powiększy swoje rancho. Wyznał, że swojej ulubionej klaczy Eleanor powiedział już: "będzie fajnie gdy pojedziemy sobie na dłuższą niż zazwyczaj przejażdżkę po naszym większym rancho".

bat r

Autor: