Minister Kwieciński w Seattle

18

Minister Jerzy Kwieciński rozpoczął wizytę w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Szef resortu inwestycji i rozwoju spotka się tam z przedstawicielami koncernów Microsoft, Boeing i Amazon. Weźmie też udział w Polskim Festiwalu w Seattle, który jest świętem polskiej kultury i tradycji.

Jerzy Kwieciński będzie zachęcał amerykańskie firmy Microsoft, Boeing i Amazon do zwiększenia inwestycji w Polsce. Podczas spotkania z przedstawicielami Microsoftu będzie przedstawiał nasz kraj jako zaplecze informatyczne Europy, z szybko i dynamicznie rozwijającym się rynkiem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (w 2017 roku o 8,6%). Rozmowy będą dotyczyć rozwoju sztucznej inteligencji, rynku gier i wykorzystania informatyki w edukacji.

Spotkanie w Boeingu będzie przede wszystkim poświęcone dalszemu rozwojowi rynku lotniczego w Polsce. W czerwcu LOT zamówił sześć kolejnych samolotów Boeing 737 MAX 8 i do końca 2019 roku będzie ich miał 12. Lot eksplowatuje też 11 Dreamlinerów a wkrótce otrzyma cztery kolejne. Jerzy Kwieciński odwiedzi też firmę Amazon, która zainwestowała już w Polsce 3 miliardy dolarów a niedawno ogłosiła zamiar zatrudnienia w gdańskim Centrum Rozwoju Technologii kolejnych 200 pracowników (łącznie będzie ich 650). Minister będzie namawiał przedstawicieli Amazon do dalszych inwestycji w naszym kraju.
W sobotę, minister Kwieciński weźmie udział w dorocznym Polish Festival Seattle – dorocznej imprezie z polską kuchnią, muzyką, pokazami tanecznymi i wystawami. Tegoroczny festiwal będzie poświęcony obchodom 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor: AA, (IAR)