Misja: zabić prezydenta Obamę

8

Prokuratura federalna poszukuje mężczyzny, który w banku w stanie Utah miał powiedzieć, że zamierza zabić prezydenta Baracka Obamę. Znane są personalia podejrzanego, nie wiadomo jednak gdzie aktualnie przebywa.

Prokuratura federalna poszukuje mężczyzny, który w banku w stanie Utah miał powiedzieć, że zamierza zabić prezydenta Baracka Obamę. Znane są personalia podejrzanego, nie wiadomo jednak gdzie aktualnie przebywa. Poszukiwany ma zarejestrowanych na swoje nazwisko przynajmniej osiem sztuk różnego rodzaju broni.

Służby federalne wystawiły już nakaz aresztowania Daniela Jamesa Murray’a, który miał czynić swoje groźby w banku w miejscowości St. George w stanie Utah.
Po raz pierwszy pojawił się w baku 19 maja. Otworzył konto, na którym zdeponował czek opiewający na sumę 85 tys. dolarów. Rozpytywał czy bank jest bezpieczny a potem powiedział: "przy całym tym bałaganie, z którym mamy do czynienia pod rządami prezydenta Obamy z bankami i gospodarką jestem przekonany, że jeśli ludzie zaczną tracić pieniądze dojdzie do krwawych rozruchów".
Mężczyzna zjawił się w banku po raz drugi 27 maja by wypłacić ze swojego świeżo założonego konta blisko 13 tys. dolarów. Nie miał jednak wymaganego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wówczas miał powiedzieć: "nie chciał bym być niedelikatny ale jeśli nie dostanę pieniędzy ktoś straci życie". Ostatecznie szef oddziału zdecydował się zezwolić na wypłatę. Mężczyzna zażądał banknotów o nominale niższym niż 50 dol., z rożnymi numerami serii.
Kiedy dostał pieniądze powiedział: "mamy misję – zabić prezydenta Stanów Zjednoczonych". Następnego dnia znów wrócił do banku, podjął resztę pieniędzy i zamknął konto.
Według służb federalnych Murray pochodzi z Nowego Jorku nie znane jest jednak aktualne miejsce jego pobytu. Wcześniej przebywał m.in. w Kalifornii, Utah, Georgii, Oklahomie i prawdopodobnie w Teksasie. Podróżuje niebieskim Buickiem LeSabre z 2001 roku. Ma zarejestrowanych na swoje nazwisko co najmniej osiem sztuk broni, w tym półautomatycznej, a także rewolwery. Niektóre z nich sę łatwe do ukrycia i mogą pomieścić w magazynku nawet 15 nabojów.

bat r

Autor: