Most Kościuszki idzie do remontu

33

Po latach planowania w końcu zdecydowano, że remont mocno już zniszczonego mostu im. Kościuszki, biegnącego nad Newtown Creek i łączącego Brooklyn z Queensem, rozpocznie się jesienią tego roku.

Kosciuszko Bridge, biegnący przez Newtown Creek i łączący Greenpoint na Brooklynie z Maspeth na Queenise, ma 74 lata i tylko po trzy pasy w każdą stronę, co powoduje korki i spowalnia przemieszczanie się między tymi dzielnicami.

“Kierowcy tracą ponad 708 godzin rocznie z powodu korków na tym moście” – mówi kongresmanka Carolyn Maloney, reprezentująca ten rejon.
Remont połączony z rozbudową mostu kosztować ma 800 milionów dolarów. Większość z tej sumy ma pochodzić z kasy federalnej.

Remont ma zostać przeprowadzony w dwóch etapach, pierwszy z nich rozpocznie się jesienią. Częścią projektu przebudowy mostu jest utworzenie w jego okolicy parku. Całość remontu i przebudowy ma zostać skończona do 2018 r.

“Przebudujemy go w zupełnie nowy, piękny most, poprawiając wszystkie jego mankamenty” – powiedziała kongresmanka Maloney, dodając, że Most Kościuszki zaliczany jest obecnie do najgorszych w stanie Nowy Jork.

“Jest niebezpieczny dla mieszkańców, dla kierowców dojeżdżających do pracy, dla wszystkich, którzy wejdą lub wjadą na ten most. Na moście dochodzi do ogromnej liczby wypadków, od 5 do 30 więcej niż w innych miejscach” – dodała polityk.

Autor: AS, (R)