Nowe parki na Greenpoincie

3

Już niedługo na Greenpoincie będzie jeszcze bardziej zielono. Powstanie nowy park: Box Street Park, a istniejący już Newtown Barge Park będzie dwa razy większy. Przebudowa drugiego z nich ruszy na początku 2015 r.

Oba zielone obiekty znajdą się na nabrzeżu polskiej dzielnicy i będą ściśle związane z powstającymi tam luksusowymi kompleksami mieszkaniowymi, zatwierdzonymi przez miasto pod koniec roku ubiegłego. Budowa Newtown Barge Park oraz Box Street Park w dużej części będzie finansowana przez deweloperów inwestujących w projekty mieszkaniowe Greenpoint Landing oraz 77 Commercial Street.

W piątek nowojorska agencja Economic Development Corp. ogłosiła przetarg dotyczący firmy, która wykona dwuipółakrowy Box Street Park. Jego budowa ma ruszyć w 2016 roku po przeniesieniu znajdującego się tam taboru Metropolitan Transportation Authority na nowy parking na Bronksie. Z kolei już na początku przyszłego roku rozpoczną się prace związane z przebudową Newtown Barge Park, którego powierzchnia zostanie podwojona. Z obecnego jednoakrowego parku powstanie dwa razy większy obiekt.

Grupa The Park Tower – deweloper odpowiedzialny za inwestycję Greenpoint Landing, w ramach której powstanie około 5500 luksusowych apartamentów – przekaże na Newtown Barge Park 5,5 mln dolarów. Z kolei The Chetrit Group – deweloper odpowiedzialny za projekt 77 Commercial Street – wyasygnuje około 8 mln dolarów. Fundusze te zostaną wykorzystane głównie na koszty związane ze zmianą warunków zagospodarowania przestrzennego w miejscu, w którym ma powstać Box Street Park.

Lokalni politycy, a zwłaszcza greenpoincki radny Stephen Levin, który prowadził negocjacje z inwestorami, cieszą się z takiego obrotu sprawy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu ruszy do przodu budowa dwóch przestrzeni parkowych, które zobowiązaliśmy się stworzyć w 2005 roku” – oświadczył Levin.

Autor: WueM, (R)