Nowy burmistrz Wallington

1
Radny Eugeniusz Rachelski odbiera przysięgę od Melissy Dąbal. Nowej pani burmistrz towarzyszą mąż, córki i kuzyn FOTO: BOŻENA URBANKOWSKA

Melissa Randaisi Dąbal została oficjalnie powołana na stanowisko burmistrza miasta Wallington w stanie New Jersey. Przysięgę odebrał od niej w sobotę, 4 stycznia 2020 roku, radny Eugeniusz Rachelski.

Melissa Randaisi Dąbal jest pierwszą kobietą, członkinią Partii Republikańskiej, która objęła najwyższe stanowisko w mieście Wallington. Jest też pierwszą kobietą burmistrzem od czasów II wojny światowej.
Nowymi członkami rady miejskiej zostali: Susanne Preinfalk, Tomasz Orzechowski i Tomasz Sadecki. Tomasz Orzechowski ma 25 lat i jest najmłodszym radnym w historii miasta.
Melissa Randaisi Dąbal podziękowała wyborcom za zaufanie, a członkom Partii Republikańskiej za wsparcie podczas kampanii wyborczej. Przedstawiła swój program na najbliższą kadencję. Do zrobienia jest wiele. Ze względu na ograniczony budżet miasto wykorzysta granty w celu naprawy dróg. W miejscu, gdzie obecnie jest Dom Weterana, powstanie Miejska Biblioteka Publiczna.
Melissa Dąbal wraz mężem Dariuszem od 18 lat mieszka w Wallington. Mają dwie córki: Emmersen i Olivię. Melissa jest absolwentką William Paterson University – posiada licencjat z socjologii. Od ponad 19 lat jest pracownicą globalnej firmy świadczącej usługi marketingowe, a od pięciu lat pełni funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych w dziale technologicznym tej firmy. Melissa Dąbal do lat zaangażowana jest w działalność społeczną w Wallington. Do tej pory przewodniczyła IT-Office i Office of Emergency Management. Ponadto pełniła funkcję wiceprzewodniczącej komitetów ds. finansów, robót publicznych, projektów inwestycyjnych, ratownictwa medycznego i rekreacji. Od pięciu lat jest szefową oddziału skautów i członkiem zarządu biblioteki publicznej w Wallington.