Pierwszy autobus z migrantami z Teksasu dotarł do D.C. “Możecie iść”

202
Pierwszy autobus z Teksasu przyjechał w środę rano do Waszyngtonu – przywiózł do D.C. dziesiątki nielegalnych imigrantów, aby – jak powiedział gubernator Teksasu Greg Abbott – „administracja Bidena mogła się nimi szybciej zająć”, gdyż wcześniej – zdaniem Abbotta – nie robiła w tym kierunku niczego.

Jak podaje Fox News – autobusy wypełniony nielegalnymi migrantami z Teksasu przyjechał do Waszyngtonu około godziny 8 rano. Podróżni zostali wysadzeni z pojazdu kilka przecznic od Kapitolu. Fox News dowiedział się, że ci konkretni migranci pochodzą z sektora Del Rio w Teksasie, po przybyciu do USA z Kolumbii, Kuby, Nikaragui i Wenezueli.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił w zeszłym tygodniu, że skieruje Texas Division of Emergency Management (TDEM) do transportu nielegalnych imigrantów – zwolnionych federalnego aresztu – do stolicy Stanów Zjednoczonych oraz innych miejsc, zlokalizowanych poza Teksasem. Głównym celem ma jednak być Waszyngton D.C.

Po przyjeździe na miejsce, migranci zameldowali się u urzędników – zostali przeliczeni, zdjęto im opaski identyfikacyjne i padły magiczne słowa „Możecie iść”.

Red. JŁ