PriceRite już otwarty

21

Pierwszy w New Jersey supermarket PriceRite, oferujący produkty po konkurencyjnych cenach, we wtorek, 1 lipca, rozpoczął działalność w Garfield przy 59 Outwater Lane.

Funt bananów za 29 centów, galon mleka (1-procentowego) za 3,12 dol., duży sok pomarańczowy Tropicany za 3,29 dol., 12 dużych jajek za 1,99 dol. – to przykładowe ceny, jakimi klientów przywitali w pierwszym dniu działalności właściciele PriceRite w Garfield.

Jak podaje nam Krystyna Sliwinski, przedstawiciel firmy, PriceRite może pozwolić sobie na oferowanie produktów po niższych cenach, bo zaoszczędza np. na tym, że w sklepie nie ma plastikowych toreb na zakupy – klienci mogą przynieść swoje własne torby, kupić je w sklepie, albo zapakować zakupy do kartonu; sklep normalnie nie drukuje broszurek i nie przyjmuje kuponów; nie ma też niektórych sekcji, jak np. dużej sekcji z mięsem czy deli. Właściciele sklepu starają się też uzupełniać asortyment produktami, które w danym momencie można taniej nabyć u dystrybutorów.

„Kupując tutaj naprawdę klient zaoszczędza” – mówi Sliwinski.

„Mniej więcej co dwa tygodnie wprowadzać będziemy nowe produkty, po konkurencyjnych cenach” – powiedział nam Lawrence Inserra III, prezes supermarketu w Garfield, NJ, dodając, że ze względu na dużą populację polonijną w północnym New Jersey będzie się starał mocno rozszerzyć istniejącą już sekcję z produktami polskimi.

PriceRite w Garfield należy do korporacji rodziny Inserra, która zarządza 22 ShopRite'ami w New Jersey.
Choć to pierwszy PriceRite w New Jersey, jego popularność widać było od razu – przez cały dzień obszerny parking przed sklepem był pełen samochodów.

Autor: AS