Publiczna modlitwa na Greenpoincie

36

Po raz kolejny – we wtorek, 13 listopada, w samo południe – przed kościołem św.św. Antoniego i Alfonsa na Greenpoincie odbyły się modlitwy stanowiące część Publicznej Krucjaty Różańcowej, organizowanej na całym świecie przez stowarzyszenie America Needs Fatima.

Inicjatorem modlitw w polskiej dzielnicy był Wiesław Labaj, wiceprezes Grupy Pro-Life św. M. Kolbego, działającej przy kościele św. St. Kostki na Greenpoincie. Modlitwy te odbywają się jednak przed kościołem przy Manhattan Avenue, dzięki czemu mogą dotrzeć do większej liczby osób. „Kościół św.św. Antoniego i Alfonsa jest zlokalizowany w centralnym punkcie Greenpointu, przechodzi obok niego bardzo dużo ludzi, a naszym celem jest dotarcie z przesłaniem modlitewnym do jak największej ilości osób, a zwłaszcza uśpionych katolików” – powiedział Jan Pukianiec z Grupy Pro-Life św. M. Kolbego.

W trakcie spotkania modlitewnego został odmówiony różaniec i Litania Loretańska, odśpiewano także „Apel Jasnogórski” oraz pieśń pt. „Czarna Madonna”. Głównym przesłaniem wtorkowych modlitw zorganizowanych na Greenpoincie była szeroko pojęta ochrona życia. Modlitwy mają jeszcze bardziej wpłynąć na świadomość osób dokonujących aborcji i eutanazji, a zwłaszcza zniechęcić je do zabijania. „Od dziesięcioleci pokojowo nastawieni katolicy z ruchu Pro-Life odmawiają różaniec przed klinikami aborcyjnymi, a siła ich modlitwy spowolniła tempo szerzenia się aborcji” – wyjaśnia Wiesław Labaj.

Tym razem w modlitwach uczestniczyło około 25 osób polskiego pochodzenia, mniej niż przed miesiącem, ale jak twierdzą uczestnicy, było to najprawdopodobniej spowodowane złą pogodą. „Chłód i padający deszcz pokrzyżował nam nieco plany, lecz wierzymy, że następnym razem będzie nas zdecydowanie więcej” – powiedział Jan Pukianiec.

Kolejna Krucjata Różańcowa powinna odbyć się 13 grudnia, chyba że ze względu na warunki atmosferyczne Grupa Pro-Life św. M. Kolbego zdecyduje się przerwać spotkania modlitewne w okresie zimowym i powrócić do nich w marcu. Decyzja ma zapaść 20 listopada podczas zebrania jej członków.

Autor: WUEM