Rodzina zaginionego Polaka prosi o pomoc

0
97

Michał Krówczyński ostatni raz był widziany 17 stycznia w San Diego. Ok. godz. 11 przed południem zostawił bagaże w motelu La Jolla Biltmore i miał po nie wrócić po godz. 4 ppoł. Tak się jednak nie stało. Z motelu udał się najprawdopodobniej na oddaloną kilka przecznic skalistą plażę Bird Rock. Kilka dni temu jeden z Polaków mieszkających w San Diego, zaangażowany w poszukiwania, znalazł na plaży dezodorant polskiej marki i but, najprawdopodobniej należący do zaginionego. „Bird Rock to niewielka plaża, ale jest wokół niej sporo skarp, dlatego dostęp do niej jest mocno ograniczony. W dzień, w którym zaginął Michał, było dość pochmurno” – twierdzi Bogdan Cichocki. W poszukiwania włączył się też polski konsulat w Los Angeles oraz polska ambasada w Meksyku.

Wpłat na pomoc w poszukiwaniach można dokonać na stronie GoFundMe oraz Zrzutka.pl

30-latek jest nauczycielem matematyki w jednym z krakowskich liceów. To nie był jego pierwszy pobyt w Stanach Zjednoczonych. W San Diego także był już po raz kolejny. „Bardzo zależy nam na jak najszybszym odnalezieniu Michała i sprowadzeniu go do domu – pisze na stronie zrzutka.pl siostra Michała, Gabriela. – Cała nasza rodzina będzie wdzięczna za każdy grosz” – dodaje. Pieniądze można wpłacać również na portalu GoFundMe. Z kolei na Facebooku powstała strona „Michał Krówczyński – Zaginięcie/Missing”.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w poszukiwaniach zaginionego można kierować do placówki konsularnej w Los Angeles: 310-699-8092 oraz na policję: 619-531-2277.

W jednym z postów bliscy 30-latka, którzy mieszkają w Polsce, pytają, czy w okolicach San Diego są jakieś miejsca, „gdzie są jakieś przybrzeżne klify, skały, po których można się osunąć, miejsca, do których można wpaść, np. do wody, albo gdzieś się zakleszczyć, miejsca, w których nie ma wielu osób, które mogłyby pospieszyć z pomocą w razie wypadku”. Takich w tej okolicy niestety nie brakuje, a sama plaża jest kamienista i dość mała, natomiast otaczające ją skały mogą być bardzo śliskie. Rodzina nie traci nadziei w odnalezienie 30-latka. „Jeśli macie jakiekolwiek informacje dotyczące Michała Krówczyńskiego, które mogą nam pomóc w jego poszukiwaniach, skontaktujcie z nami! Codziennie działamy, aby Cię znaleźć Braciszku – proszę pomóżcie nam w tym!” – apelują bliscy zaginionego.

Autor: AA