Spotkanie z uczestnikami WheelchairTrip

24

Michał Woroch i Maciej Kamiński udowodnili, że nie ma dla nich spraw niemożliwych, mimo że obaj poruszają się na wózkach inwalidzkich. Dwaj niepełnosprawni przyjaciele przemierzyli obie Ameryki, korzystając z 22-letniego land rovera defendera. W środę, 19 września, odwiedzą Nowy Jork, by w siedzibie Explorers Club na Manhattanie spotkać się z Polonią oraz osobami zainteresowanymi ich podróżą i opowiedzieć o swojej wyprawie.

WheelchairTrip to nazwa wyprawy, jakiej podjęło się dwóch polskich niepełnosprawnych podróżników. Michał Woroch i Maciej Kamiński, chcąc udowodnić, że wszelkie bariery są po to, by je pokonywać, przejechali trasę od Ziemi Ognistej, czyli archipelagu położonego u południowych wybrzeży Ameryki Południowej, aż do Prudhoe Bay na Alasce.

W 312 dni odwiedzili 15 krajów na dwóch kontynentach i przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów, spędzając setki godzin za kierownicą. Podczas swojej podróży korzystali z wysłużonego samochodu terenowego, 22-letniego land rovera defendera, który niejednokrotnie odmawiał posłuszeństwa, czasami nawet do tego stopnia, że musieli na jakiś czas przerywać wyprawę. Podróżnicy nie poddali się jednak i osiągnęli swój cel, udowadniając sobie i światu, że niepełnosprawność nie zamyka drogi do spełnienia swoich marzeń.

Niedawno Michał Woroch i Maciej Kamiński na Alasce zakończyli swoją wyprawę, którą często określali jako ich osobiste K2.

Obaj niepełnosprawni podróżnicy w siedzibie Explorers Club w Nowym Jorku opowiedzą o swoich przygodach oraz wrażeniach dotyczących WheelchairTrip. Spotkanie z Michałem Worochem i Maciejem Kamińskim odbędzie się w środę, 19 września, o godz. 6 wiecz. Wstęp dla członków klubu wynosi 10 dolarów, dla studentów z ważną legitymacją 5 dolarów, a dla pozostałych osób 25 dolarów.

Bilety można kupić poprzez stronę www.eventbrite.com, a także zarezerwować dzwoniąc pod numer: (212) 628-8383 lub wysyłając e-mail na adres: [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też bilety będą dystrybuowane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Więcej informacji na temat spotkania można znaleźć na stronie www.explorers.org.

Siedziba Explorers Club mieści się na Manhattanie przy 46 East 70th Street.

Autor: WueM