Sukces polskiego adwokata. Ponad półtora miliona dolarów za wypadek na budowie

86

1 600 000 dolarów - taką kwotę udało się wywalczyć prawnikom The Platta Law Firm, kancelarii adwokackiej z Nowego Jorku, dla ofiary wypadku na budowie. Mężczyzna doznał obrażeń obu kolan i stopy.

„To bardzo wysoka kwota, rzadko spotykana za tego typu urazy” – podkreśla Sławomir Platta, adwokat prowadzący sprawę. Już wiadomo, że ta ugoda trafi na listę 100 najwyższych wygranych w Nowym Jorku, jeśli chodzi o wypadki budowlane.

Do wypadku doszło w 2008 roku na jednym z placów budów w Nowym Jorku. Na pracownika spadł ciężki przedmiot. Mężczyzna nie tylko nie był już zdolny do pracy i stracił stały dochód oraz przysługujące mu świadczenia unijne, ale musiał przejść dwie operacje kolan oraz stopy.

Zanim zwrócił się o pomoc prawną do The Platta Law Firm, najpierw skorzystał z usług innej kancelarii adwokackiej. Prawnicy oferowali mu wtedy, w ugodzie, 300 000 dolarów.
„Na taką kwotę wycenili jego sprawę poprzedni adwokaci – uznano, że tyle jest warta. Wtedy poszkodowany zwrócił się do nas z prośbą o przeanalizowanie sprawy i pytaniem, czy możemy go reprezentować. My zgodziliśmy się, a efekt jest bardzo zadowalający – z naszą kancelarią otrzymał ponad pięciokrotnie więcej niż oferowali mu nasi poprzednicy” – mówi Sławomir Platta. Adwokat dodaje, że tak wysoką kwotę udało się osiągnąć dzięki dokładnej analizie przygotowanych przez ekspertów dokumentów i opinii dotyczących wypadku, a także konsekwencji, jakie z tego tytułu był zmuszony ponieść poszkodowany mężczyzna.

„Można powiedzieć, że sprawę wygrali eksperci, to oni przygotowali dokładne raporty mówiące między innymi o kosztach leczenia, stratach wynikających z utraty pracy oraz świadczeń unijnych. My się tylko bardzo dobrze przygotowaliśmy, mieliśmy doskonałe argumenty i to sprawiło, że druga strona po prostu skapitulowała” – mówi Sławomir Platta.
Adwokat radzi, by każdy, kto ulegnie wypadkowi, walczył o swoje prawa. Bez względu na to, czy jest w USA legalnie, czy też nie.

„Pamiętajmy o tym, że w prawie cywilnym status imigracyjny nie ma znaczenia, ważne jest to, czy się regularnie odprowadza podatki. Natomiast tuż po wypadku, jeśli będziemy w stanie, wezwijmy karetkę i jedźmy do szpitala, niech nas zbadają obiektywni lekarze i oni przygotują raport mówiący o tym, co tak naprawdę nam się stało. Nie pozwólmy, by to nasz szef nas gdzieś zawoził, bo może się skończyć tak, że wysadzi nas kilkadziesiąt metrów dalej i uzyskanie dowodu, że coś nam się stało podczas pracy, będzie bardzo trudne” – radzi Sławomir Platta. W razie pytań można zgłosić się do The Platta Law Firm – adres internetowy to http://www.plattalaw.com

Autor: AA