Święcenie motocykli na Greenpoincie

0
11

Tegoroczna ceremonia święcenia motocykli odbyła się w niedzielę, 30 kwietnia i tradycyjnie miała miejsce przed siedzibą polonijnego oddziału klubu motocyklowego Unknown Biker’s na Greenpoincie. Symbolicznego pokropienia motocykli wodą święconą dokonał ksiądz Grzegorz Stasiak, koordynator Posługi Duszpasterskiej dla Polskich Imigrantów.

Wcześniej odmówił on krótką modlitwę oraz życzył motocyklistom bezpiecznej jazdy. Prosił też o wzajemną pomoc na drodze oraz o rozważną jazdę.

„Ruch drogowy w okresie wakacji i urlopów nie słabnie, co więcej – na drogach i traktach prowadzących do miejsc i regionów turystycznych bardzo się nasila. Wraz z tym rośnie też ryzyko niebezpieczeństw i wypadków drogowych” – przestrzegał kapłan podkreślając, że doprowadza do nich brawura, lekkomyślność, brak zdrowego rozsądku, nadmierna prędkość i lekceważenie podstawowych zasad ruchu. Jednocześnie ks. Stasiak prosił, by motocykliści kierowali się na drogach „prawem miłości Boga i bliźniego”.

Bezpiecznej jazdy życzył im również poseł stanowy Joseph Lentol, który doskonale zna ich działalność, ponieważ mieszka niedaleko siedziby Unknown Biker’s MC.

„Jestem tutaj po raz trzeci lub czwarty i muszę wam powiedzieć, że przychodzę do was, aby podziękować za współpracę. Mieszkam jedną przecznicę od tego miejsca i stwierdzam, że jesteście nie tylko dobrymi, ale nawet wspaniałymi sąsiadami. Dziękuję wam za zaangażowanie w działalność naszego społeczeństwa oraz za wszystko co dla niego robicie” – podkreślił Joseph Lentol.

Podczas uroczystości głos zabrał także Sławomir Platta, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017, który podziękował członkom Unknown Biker's MC za wsparcie, jakiego mu udzielili podczas wyborów związanych z piastowaną obecnie funkcją, a także zaprosił wszystkich do licznego udziału w październikowym święcie na Piątej Alei.

„Generał Pułaski był sławny z wielu powodów. Jednym z nich było to, że stworzył kawalerię amerykańską. On także uratował życie George'owi Washingtonowi podczas jednej z bitw – opowiadał Wielki Marszałek 2017. – Wy jesteście nową kawalerią amerykańską i chcę paradować wraz z wami Piątą Aleją. Przyrzeknijcie mi, że będziecie tam 1 października” – prosił Sławomir Platta. Usłyszał zapewnienie z setek gardeł oraz otrzymał gromkie brawa.

Wśród gości pojawił się także Artur Dybanowski, prezes Pulaski Association of Business and Professional Men i członek Rady Dzielnicy Nr 1 oraz Henryk Skrodzki, właściciel Amber Steakhouse, który przygotował specjalny poczęstunek.

Tegoroczne święcenie motocykli na Greenpoincie odbyło się już po raz siódmy i jak zawsze przyciągnęło setki miłośników dwóch kółek, których z każdym rokiem przybywa przed siedzibą klubu Unknown Biker's MC mieszczącego się przy 245 Russell Street. Oprócz jego członków byli także przedstawiciele wielu innych klubów motocyklowych, m.in.: Iron Slavs RC, Husaria RC, Electrical Workers, Alliance MC, Da Click MC, Saints and Sinners MC, Fort Apache MC, a także motocykliści niezrzeszeni w tego typu organizacjach.

Imprezę otwierającą nowy sezon motocyklowy prowadził Piotr Kurdziel, który od początku marca jest nowym prezesem Unknown Biker's MC, co ma związek z awansem dotychczsowego szefa tego klubu Daniela Sadowskiego.

„Jest to dla mnie wielki zaszczyt – podkreślał Piotr Kurdziel. – Na pewno będziemy kontynuowali to wszystko, co zostało zapoczątkowane w tym klubie i podtrzymywali jego polonijną tradycję. Będziemy organizowali oraz uczestniczyli w różnych polonijnych imprezach. Poza tym, że zmienił się prezes naszej organizacji, wszystko inne pozostaje bez zmian” – zapewniał nowy szef Unknown Biker's MC.

Natomiast Daniel Sadowski od początku marca pełni funkcję National Sgt At Arms, czyli sierżanta wszystkich klubów Unknown Biker's MC działających na całym świecie.

„Jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo oraz za to, żeby ludzie mieli odpowiednie i pomocne im wiadomości. Mam również za zadanie dopilnować, by nasza organizacja nie zamieniła się w coś, co mogłoby stanowić zagrożenie dla innych osób – wyjaśnia Daniel Sadowski. – Jestem odpowiedzialny za to, żeby to była zdrowa organizacja i zapewniam że taką będzie” – stwierdza międzynarodowy sierżant Unknown Biker's MC.

Obecnie klub ten, którego polonijny odział mieści się na Greenpoincie, działa na terenie Stanów Zjednoczonych, Polski, Belgii i Islandii, a niebawem powstaną kolejne oddziały w innych państwach. „Dla mnie oznacza to dużo więcej pracy, ale jestem z tego powodu bardzo zadowolony ponieważ chcę, żeby ta organizacja się rozwijała, ale także by szła w dobrym kierunku” – podkreśla Daniel Sadowski, który wszedł do międzynarodowego zarządu Unknown Biker's MC.

Po zakończeniu oficjalnej ceremonii święcenia motocykli jej uczestnicy długo dyskutowali oraz wymieniali się różnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Natomiast do zabawy przygrywał rockowy zespół Kings Bounty.

Autor: WueM