Whitney Houston nie żyje

27

Whitney Houston, jedna z najpopularniejszych piosenkarek muzyki pop nie żyje. Zmarła w sobotę w wieku 48 lat, w hotelu w Beverly Hills w Kalifornii. Wiadomość o śmierci artystki przekazała jej rzeczniczka Kristen Foster.

Oficjalna przyczyna zgonu nie została podana. W szczytowym okresie kariery, który przypadł na lata 90-te Houston była jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek muzyki pop. Jej płyty sprzedawały się w milionowych nakładach. Tyko w USA sprzedała 55 mln płyt.

Sukces muzyczny sprawił, że Houston zaczęła także występować jako aktorka. Zgrała m.in. u boku Kevina Costnera w filmie „The Bodyguard”, a także w obrazie  „Waiting to Exhale”.

Jej sposób śpiewania był inspiracją dla wielu artystek młodszego pokolenia jak Christina Aguilera czy Mariah Carey.

Pod koniec lat 90-tych jej kariera załamała się. Artystka walczyła z nałogiem narkotykowym. Miała też kłopoty małżeńskie z piosenkarzem Bobby’m Brownem.

Whitney Houston była uzależniona od kokainy, co przyznała w wywiadzie z Diane Sawyer, w 2002 roku, w telewizji ABC.

Dwukrotnie była na narkotykowym odwyku. Jednak nigdy do końca nie wyzwoliła się z nałogu.

„To wielka tragedia.  Whitney Houston była największą wokalistą jaką kiedykolwiek słyszałem. Będzie jej bardzo brakowało” – powiedział na wieść o śmierci artystki nestor amerykańskiej piosenki, 86-letni Tony Bennett.

BAT (R)

Jedna z najpopularniejszych piosenek Whitney Houston:

Whitney Houston śpiewa hymn amerykański:

Autor: